Ezernégyszáz államilag támogatott és ötszáz önköltséges hely lesz 2013-ban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem...
Ezernégyszáz államilag támogatott és ötszáz önköltséges hely lesz 2013-ban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem alapképzésein, mesterképzésekre ötszáz államilag támogatott és kétszáz önköltséges hallgatót vesznek fel az idén - mondta Patyi András, az intézmény rektora az MTI-nek.
Patyi András hozzátette: 2013 szeptemberétől új összetételű szakok, szakirányok is indulnak az egyetemen. A képzések követelményeit az országos szervezetek alakították ki, ami belépőt jelent az ottani karrierre; példaként említette, hogy olyan honvédtiszteket képeznek, akiket a Magyar Honvédség alkalmazni szeretne.
A katasztrófavédelmi alapképzési szakon három új szakirány indul, az iparbiztonsági, mentésirányítási és tűzvédelmi, továbbá a műveleti; a katonai képzéseknél pedig újraakkreditálták a katonai vezető alapszakokat és háromról négy évre emelkedett a képzési idő.
Kitért arra is, hogy 2005-ig csak a jogelőd intézményükben volt igazgatásszervezői képzés. Ezt a törvény nem állította vissza, de a férőhelyek jelentős részét az egyetem kapta meg a közigazgatási és igazságügyi minisztertől. A többi egyetemen csak fizetős formában lehet igazgatásszervezést tanulni - itt olvashatjátok el összefoglalónkat arról, hogy a Debreceni Egyetem képzésére hányan juthatnak be 2013-ban.
Hangsúlyozta, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem ösztöndíjai kiemelkedőek, a karok között ugyanakkor eltérőek a juttatások - ahogy a terhelés is. A honvédtisztek a hivatásos állomány tagjaként lakhatást, élelmezést és pénzbeli illetmény is kapnak, a rendészeti kar hallgatóit pedig a majdani munkáltatójuk támogatja. A közigazgatási kar diákjai közvetlenül az egyetemtől részesülhetnek ösztöndíjban, a tanulmányi eredményüktől és a szociális helyzetüktől függően.