Már csak egy napig lehet jelentkezni a 2012-es felvételire – összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a...
Már csak egy napig lehet jelentkezni a 2012-es felvételire – összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a jelentkezési lap kitöltéséről, a felvételi eljárás díjáról, a bizonyítványok pótlásáról és a részösztöndíjas képzésekről.
Hogyan kell jelentkezni az e-felvételin keresztül?
Évről évre egyre többen választják a hagyományos, papír alapú jelentkezési lap helyett az e-felvételit: míg 2010-ben 68 ezren, tavaly már 81 ezren adták be jelentkezésüket a Felvin. Összefoglaltuk, hol kell regisztrálni, milyen adatokat kell megadni, és hogyan kell hitelesíteni a jelentkezést. Tovább a cikkre.
Hogyan kell kitölteni a hagyományos jelentkezési lapot?
Bár a felvételi lejárás szabályai évek óta nem változtak, még mindig százával érkeznek az Oktatási Hivatalhoz hibásan vagy hiányosan kitöltött jelentkezési lapokat. Összegyűjtöttük a leggyakoribb hibákat, és lépésről lépésre végigvezetünk a jelentkezési lap pontjain – tovább a cikkre.
Mennyit kell fizetni a 2012-es felvételiért?
Hány szakot lehet megjelölni a 9000 forintos alapdíjért? Egy vagy két képzésnek számít-e, ha ugyanannak az alap- vagy mesterszaknak a költségtérítéses és az állami ösztöndíjas formáját is megjelölitek? Tovább a cikkre.
Hogyan kell részösztöndíjas képzésre jelentkezni?
Idén 15 550 elsőéves tanulmányait finanszírozza ötven százalékban az állam – mit kell írni a jelentkezési lapra, és mikor derül ki, hogy állami ösztöndíjas vagy részösztöndíjas formában tanulhattok? Tovább a cikkre.