Beszámoltunk a 2014-es pótfelvételi ponthatárairól, megnéztük, mi vár a diákokra és a tanárokra a hétfőn kezdődő tanévben, és azt is, hogy mire számíthatnak a 2015-ben egyetemre, főiskolára felvételizők. A hét hírei és cikkei.
Ennyien kerültek be a felsőoktatásba a pótfelvételin
Alapképzésekre 5100-an, felsőoktatási szakképzésre 1550-an, mesterképzésre valamivel több mint 650-an kerültek be a 2014-es pótfelvételin. Erről itt olvashattok, a legnépszerűbb szakok ponthatárait itt, azt pedig, hogy hol húzták a legmagasabb ponthatárokat, itt nézhetitek meg. A pótfelvételivel kapcsolatos összes cikkünket itt találjátok.
Ilyen lesz a 2014/2015-ös tanév
Több évfolyamon lesz kötelező a mindennapos testnevelés, és az új kerettantervek szerint is egyre több osztályban kell tanítani. Jön a tanfelügyelet és a Nemzeti Pedagógus Kar: a tanév diákokat és tanárokat érintő, legfontosabb változásairól itt olvashattok.
Változtak a szabályok: ilyen portóliót kell leadniuk azoknak, akik 2015-ben vesznek részt minősítési eljárásban.
Élet az egyetemen
Egyetemi kisokosunk második részét a kötelező és választható kurzusokról, a szoctámról, a passzív félévről és az Erasmusról itt találjátok. Milyen ösztöndíjakra pályázhatnak az elsőéves egyetemisták? Itt nézhetitek meg.
Hol ebédelhettek olcsón, hol mozizhattok ingyen? Tippek elsőéves egyetemistáknak itt. Hogyan járhattok múzeumba teljesen ingyen? Erről itt olvashattok.
A legfontosabb tudnivalók a 2015-ös felvételiről
Jövőre tovább emelkedik az alap- és osztatlan szakok, illetve felsőoktatási szakképzések minimumponthatára. Több szakhoz lesz kötelező az emelt szintű érettségi, és változtak az érettségi szabályai is. Összefoglalónkat itt találjátok.
Átalakíthatják a Kliket
Akár a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) is a kormányhivatalokhoz kerülhet: az állam átalakítaná az iskolák fenntartásának rendszerét, és a megyei szintet erősítené. A részleteket itt olvashatjátok.
Újabb egyetemi rangsoron az ELTE és a szegedi egyetem
Idén is felkerült a a sanghaji Jiao Tong University Academic Ranking of World Universities (ARWU) világrangsorára az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem. Az ELTE fizika képzése a tematikus rangsorban is előkelő helyen végzett. A részleteket itt találjátok.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |