Túlélőcsomag a szóbeli érettségikhez: összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat Érettségi-felvételi
Gál Luca

Túlélőcsomag a szóbeli érettségikhez: összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat

A mai napon, június 5-én elkezdődtek az emelt szintű szóbeli érettségik, amelyek egy héten át, egészen június 12-ig tartanak. A középszintű vizsgákon pedig június 17. és július 3. között fognak részt venni a vizsgázók. Mutatjuk, mit kell tudnotok a szóbeli érettségikről.

Május 27-én befejeződtek a 2023/24-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszakának az írásbeli vizsgái. Az Oktatási Hivatal (OH) tájékoztatása szerint a 16 vizsganapon 1161 helyszínen mintegy 112 700 érettségiző vizsgázott. Az idei évben összesen több mint 112 700-an tesznek érettségit, aki közül több mint 49 000 végzős tanuló.

Mit kell tudni a szóbeli vizsgákról?

A középszintű érettségiken az iskolák maguk határozzák meg, hogy milyen tételekből kell felelnie a tanulóknak a szóbeli érettségin. Emelt szinten azonban központilag határozzák meg a témaköröket. Ebben a cikkünkben megtaláljátok az összes emelt szintű szóbeli érettségi témaköreit.

A szóbeli érettségik pontozása tárgyanként eltérhet, ezért az ezzel kapcsolatos információkat korábban már összegyűjtöttük nektek. Ide kattintva megnézhetitek, hogyan pontozzák a főbb tárgyak szóbeli vizsgáit.

A következő hetekben felmerülhet a kérdés: mikor kell póttételt húzni a szóbeli érettségin? Bár reméljük nem kerül senki ilyen helyzetbe, a biztonság kedvéért ennek a menetét is megírtuk ebben a cikkünkben.

Az idei érettségi az első, ahol a 2020-as Nemzeti alaptanterv miatt a diákok már az új követelmények alapján adnak számot a tudásukról. Ebbe beletartoznak a szóbeli vizsgák is. Itt megnézhetitek mely tárgyakat, és hogyan érinti ez a változás.

Fontos kiemelni még, hogy a középszintű érettségi vizsgák időpontjáról a megadott időtartamon belül minden intézmény maga határoz. Ha nem tudjátok, hogy nektek pontosan mikor lesznek, feltétlen járjatok utána és kérdezzétek meg az osztályfőnökötöket.

 

„Itt nincs gazdagság, de mi boldogok vagyunk” Közoktatás Székács Linda

„Itt nincs gazdagság, de mi boldogok vagyunk”

Dél-Amerikába Magyarországról körülbelül 12-15 óra utazással lehet eljutni. Van, aki egy ilyen útra sosem vállalkozik, míg mások már tizenévesen nekivágnak a világnak. Ágó jelenleg Paraguayban, Anna tíz évvel ezelőtt Brazíliában töltött egy teljes tanévet cserediákként. Az élményeikről az Eduline-nak meséltek.