Az International Business School-nál is módosulnak a felvételi pontszámítási szabályok, azonban ez a változás nem minden alapképzésnél érvényes. Mutatjuk, hogy mire érdemes figyelni, ha ide adjátok be a jelentkezéseteket.
Tanulmányi pontok számítása
Ebben a táblázatban megnézhetitek, hogy a tanulmányi pontok középiskolai osztályzatok részében (max.100 pont) a kötelező tárgyak (magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem és egy idegen nyelv) utolsó két tanult évvégi két osztályzata mellett melyik ötödik tantárgy osztályzatát veszi figyelembe képzési területenként az egyetem. Az IBS-ben nem kötelező az emelt érettségi, és bármilyen tantárgyból lehet érettségizni.
Intézményi pontok az IBS-en
Intézményi pontok számítása 2024 |
Nyelvtudás, angol
- B2-es nyelvvizsga: 70 pont
- C1-es nyelvvizsga: 90 pont
- C2-es nyelvvizsga: 100 pont
- IBS World Tour vetélkedőn elért helyezés 1-10. helyezés 100 pontot ér
A felvételi pontokat a többi egyetemhez hasonlóan, 500 pontos rendszerben számítják a magyar és akár ír diplomát is adó IBS-en elérhető szakokon.
2024-ben felvételiztek? Itt kiszámolhatjátok a pontjaitokat |
Ha szeretnétek biztosra menni, már feltöltöttetek minden fontos dokumentumot, és szívesen kalkulálnátok a pontjaitokkal, próbáljátok ki az Eduline pontszámító kalkulátorát. Számolgatnátok? Itt megnézhetitek, milyen adatokat kell megadnotok, melyik pontszámítással jártok jobban, és hogyan működik a kalkulátor. |
Ezek a szakok tartoznak ide:
- a BSc in Business Administration and Management (gazdálkodás és menedzsment)
- a BSc in International Busines Economics (nemzetközi gazdálkodás).
- a BA in Marketing – Digital Media (kereskedelem és marketing)
- valamint a BA in Psychology (pszichológia).
A legfontosabb tudnivalók a 2024-es felsőoktatási felvételiről |
|
A főiskola felhívta a figyelmet az Eduline-nak eljuttatott közleményében, hogy ezek a szabályok viszont az IBS magyar és brit diplomát adó alapképzéseire nem érvényesek. Ezekre a szakokra nem a felvi.hu felületén kell jelentkezni, hanem az IBS saját honlapján. Ezek a képzések taroznak ide:
- BSc in Business Management (üzleti menedzsment művészet, turizmus, marketing, HR vagy pszichológia specializációval)
- BSc in Corporate Finance (vállalati pénzügyek) és
- BSc in Business and Diplomatic Studies (üzlet és diplomácia).
Ide a felvételi követelmények: érettségi és legalább középfokú angol nyelvtudás, amely nyelvvizsga bizonyítvánnyal vagy írásbeli felmérővel is igazolható.