Több mint 126 ezren jelentkeztek idén egyetemre vagy főiskolára. De melyik volt a legnépszerűbb egyetem, mester- vagy alapszak? Melyik magánegyetemre felvételiznek a legtöbben, és milyen a jelentkezők korfája?
- A legtöbben idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetemre felvételiztek. Összesen 31 718-an jelölték meg az ELTE valamelyik szakját az e-felvételi rendszerében - ez nagyjából annyi, mint ahányan Pakson vagy éppen Hajdúböszörményben élnek.
- A legtöbb felvételizőt mégsem egy ELTE-kar vonzotta, hanem a Budapesti Gazdasági Egyetem Pénzügyi és Számviteli Kara.
- A legnépszerűbb egyházi felsőoktatási intézmény a Károli Gáspár Református Egyetem, ahová idén 12 013-an jelentkeztek. Nem sokkal marad el a Károlitól a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, ahová 11 ezren felvételiznek idén.
- A magánegyetemek közül (vigyázat: nem a nemrég alapítványi kézbe került egyetemekről beszélünk, hanem azokról az intézményekről, amelyek eleve magánforrásból jöttek létre) a Budapesti Metropolitan Egyetem volt idén a legnépszerűbb 4401 jelentkezővel.
- A legtöbb jelentkezőt vonzó mesterszak idén is a tanári, amelyet 3069-en választottak. A második a vezetés és szervezés, a harmadik helyen pedig a pszichológia áll.
- Jóval több nő jelentkezett a felsőoktatásba, mint férfi: összesen 73 ezer nő adta be a felvételi lapját valamelyik egyetemre vagy főiskolára.
- Több mint 26 ezer 19 éves felvételiző van idén. Mellettük 23 ezer 20-23 éves, 14 ezer 22-23 éves, 12 ezer 24-26 éves is jelentkezett egyetemre, főiskolára. 36 ezer felvételiző 27 évnél idősebb, és számos olyan jelentkező is van, aki életkor nélkül szerepel a felvis statisztikákban.
- A legnépszerűbb szak évek óta a gazdálkodási és menedzsment BSc-képzés, amelyet idén 14 375-en jelöltek meg.
- Felsőoktatási szakképzést 12 ezren választottak, a legnépszerűbb a gazdálkodási és menedzsment volt
- Idén is a nappali tagozatos képzések vonzották a legtöbb felvételizőt, de több tízezren jelentkeztek levelezős képzésre is. Az esti és a távoktatási formát 1200 és 1700 felvételiző választotta.