Érettségizőket kérdeztünk arról, hogyan értékelik a kedd délelőtti középszintű matekvizsga feladatait.
Már elérhető a tegnapi matekérettségi hivatalos megoldókulcsa, a középszintű válaszokat itt, az emelt szintű javítókulcsot pedig ide kattintva nézhetitek meg.
Egyszerűbb volt, mint az előző években - mondta egy vidéki gimnázium végzőse. "Nekem mondjuk furcsa volt, hogy nem volt koordinátageometria, és a valószínűségszámítás is egyszerű volt" - tette hozzá. Ő a 18. feladatot hagyta ki az utolsó három (választható) matekpélda közül.
Talán hibátlan lesz, de ez majd csak a javításnál derül ki - mondta az Eduline-nak Máté, aki az utolsó feladatok közül az összeset megoldotta, utána döntötte el, hogy a 17-eset hagyja ki. Hozzátette: az egy kicsit meglepő volt, hogy ennyi fogalmat kellett ismerni, de az érettségi nagyrészt típusfeladatokból állt, így nem okozott gondot.
Ábel, aki szintén egy vidéki gimnáziumban tanul, azt mondta, azután hagyta ki a 18. feladatot, hogy az összeset megoldotta. "Az idő még így is bőségesen elég volt" - tette hozzá.
Miből állt az érettségi?
A középszintű matekérettségi két feladatlapból áll. Az elsőben 10-12 feladat szerepelt, ezek megoldására 45 percet kaptak a diákok, maximum 30 pontot szerezhettek a jó válaszokkal.
Több pontot ér a matekérettségi második, hosszabb, összetett feladatokból álló része, azzal maximum 70 pontot gyűjthettek a vizsgázók.
Ez a feladatsor további két részből áll, de a feladatok megoldásának sorrendje itt már tetszőleges. A II/A rész három, egyenként 9-14 pontos feladatot tartalmaz, ezek több részkérdésből állnak. A II/B rész három, egyenként 17 pontos feladatot tartalmaz, amelyből kettőt kell választani, a javítók csak ezeket értékelik.
Érettségizzetek velünk! |
Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat. És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat. Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek. Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2022-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket. |