Értékes pontokat szerezhettek a töriérettségin ezzel a legális puskával Érettségi-felvételi
Eduline

Értékes pontokat szerezhettek a töriérettségin ezzel a legális puskával

Hogy könnyebb legyen a felkészülés az érettségire, a következő két hétben az Eduline-on szaktanárok segítségével járunk utána, hogyan lehet felpörgetni a tanulást a vizsgák előtti napokban, milyen buktatói vannak a különböző feladattípusoknak, mire érdemes odafigyelni. Cikksorozatunk második részében az atlaszhasználattal foglalkozunk.

Az atlaszhasználatra vonatkozó szabályok nem változtak a tavalyi évhez képest, középszinten végig lehet atlaszt használni, emelt szinten csak a második – esszékérdéseket tartalmazó – részhez.

"Középszinten a tesztfeladatoknál lehet, hogy csak időveszteség egy-egy évszám ellenőrzése, viszont ha ismeritek az atlaszt, az esszéknél nagyon jól jöhet. A 12 rövid feladatban ugyanis a források nagyon egyértelműen meghatározzák, hogy pontosan mire kell válaszolni. Ilyenkor sokszor csak zavaró az atlasz, középszinten nagyon kevés évszámot kérdeznek" – magyarázza Riskutia Tamás, a Studium Generale történelem szekciójának vezetője.

Miért kell már a gyakorlásnál kipróbálni, milyen egy éles atlaszhasználat?

A keresgéléssel az érettségin sok értékes perc elmehet, de ha tudjátok mit és hol kell keresni, jól járhattok. Ha egy témát kell feldolgozni, akkor egyetlen atlaszoldalt is elég megkeresni, hiszen aki jó helyen keres, mindent megtalálhat. Ezért is fontos, hogy mindenki jól ismerje az atlaszt már a vizsga előtt. Itt megnézhetitek, milyen atlaszokat vihettek be a terembe.

Extra tipp: Bár külön kronológiai táblázat már nincs az atlaszokban, ha ismeritek a jelmagyarázatokat és a térképeket, akkor szakszavakat, fogalommagyarázatokat is találhattok, ezek értékes pontokat érhetnek majd a vizsgán, főleg az esszéknél – javasolja a Riskutia Tamás.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.