A felvételi legnépszerűbb képzéseire a pótfelvételin is szerezhettek ingyenes helyet Érettségi-felvételi
Csik Veronika

A felvételi legnépszerűbb képzéseire a pótfelvételin is szerezhettek ingyenes helyet

Már jelentkezhettek a pótfelvételiben meghirdetett szakokra, azonban az alapszabály továbbra is az: bizonyos szakokon csak önköltséges képzéseket hirdetnek az egyetemek. Megnéztük, milyen szakokon találtok ingyenes helyet.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem például már az általános felvételi ponthatárok kihirdetésének napján jelezte, hogy a mostani pótfelvételi eljárásban az alapképzési szakok nagy részén állami ösztöndíjas képzéseket is hirdetnek majd. Így hirdettek meg államilag támogatott építőmérnöki, gazdálkodási és menedzsment, műszaki menedzser, nemzetközi gazdálkodás, sőt pénzügy és számvitel szakot is.

Az összes meghirdetett szak listáját és a legfontosabb szabályokat innen éritek el.

A Budapesti Corvinus Egyetemen csak fizetős szakokat hirdettek a pótfelvételiben. A Debreceni Egyetem is van pár fizetős képzése (az összes bölcsészképzés), de az egészségügyi, műszaki és még a természettudományi karon is találhattok államilag támogatott képzéseket. Például ápolás és betegellátás ápoló, mentőtiszt, szülésznő és egészségügyi szervező, a gazdasági szakok közül is elérhettek ingyeneseket, például itt is van gazdálkodási és menedzsment, pénzügy és számvitel vagy turizmus-vendéglátá szak.

Az ELTE tanárképzésein, az informatikai és a természettudományi karon is találtok támogatott formában szakokat - gazdmen, turizmus és vendéglátás, programtervező informatikus. A jogi és bölcsész képzésekért viszont mindenképp fizetni kell.

A Károli Gáspár Református Egyetem is hirdet államilag támogatott gazdasági képzéseket, de vannak ingyenes tanári és egészségügyi szakok is a pótfelvételi kínálatukban. A Pázmány Péter Katolikus Egyetemen pedig tanító, katolikus közösségszervező, mérnökinformatikus szakokon is hirdettek támogatott képzéseket.

Az Óbudai Egyetemen vannak ingyenes műszaki képzések: biztonságtechnikai mérnöki, gépészmérnöki vagy akár mechatronikai mérnöki magyarul és angolul is. Nem kell fizeni a gazdasági szakokért sem - persze csak akkor, ha bekerültök az állami képzésre -, és van lehetőségetek az építéstudományi karon is ösztöndíjat szerezni.  

A Semmelweis Egyetem összesen négy képzést hirdet: általános orvosi, egészségügyi szervező, gyógyszerész, konduktor - szerencsére mind a négyen van esélyetek az állami ösztöndíjra is.

A Pécsi Tudományegyetemen és a Szegedi Tudományegyetem a jogi és a bölcsész szakokat csak önköltséges formában hirdette meg, de itt is van orvosi és gazdasági szak, ahol ingyenes képzéseket találhattok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!