Különböző számokat ad ki a pontszámító kalkulátor? Ez a magyarázat Érettségi-felvételi
Tóth Alexandra

Különböző számokat ad ki a pontszámító kalkulátor? Ez a magyarázat

Ha veletek is előfordult már, hogy eltérő számokat kaptatok, amikor a pontjaitokat számolgattátok, ezt érdemes tudnotok.

A címben feltett kérdésre a válasz bonyolultnak tűnhet, de valójában nagyon egyszerű: mivel minden szakon más-más érettségi követelmények vannak, ezért elképzelhető, hogy az egyik képzésen a matek- és a töriérettségi, a másik szakon pedig a magyar- és a töriérettségi eredményeiteket veszik figyelembe. Ennek köszönhetően jelentkezési helytől függ, hogy hány pontot számol nektek a kalkulátor.

Ha alapszakon kívül felsőoktatási szakképzést is megjelöltetek, még nagyobb eltérés lehet a pontszámok között, ugyanis a felsőoktatási szakképzésekre más pontszámítási szabályok vonatkoznak, mint az alap- és osztatlan képzésekre. Alap-, valamint osztatlan szakok esetén a minimumponthatár 280 pont, amit az emelt szintű érettségivel, a nyelvvizsgával, illetve az esetleges szakképesítésért járó többletpontokkal együtt kell elérnetek, de más jogcímen adható többletpontot nem számíthattok bele. Felsőoktatási szakképzéseken 240 pont a minimum, viszont ebbe csak az emelt szintű érettségiért járó többletpont számítható be.

Még nem néztétek meg, hogy várhatóan hány pontotok lesz a felvételin? Akkor itt az ideje, hogy kipróbáljátok a pontszámító kalkulátorunkat. Ennek használatáról itt írtunk korábban.

A 2021-es felvételivel kapcsolatos folyamatosan frissülő cikkeinket itt találjátok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.