Hány pontot szerezhettetek a hosszabb feladatokkal a matekérettségin?  Érettségi-felvételi
Eduline

Hány pontot szerezhettetek a hosszabb feladatokkal a matekérettségin?

Hány pontot érnek a feladatok a középszintű matekérettségi második részében? Itt megnézhetitek.

Mutatjuk a középszintű matekérettségi és az emelt szintű feladatlap hivatalos megoldását

Közzétettük a középszintű matekérettségi összes feladatának nem hivatalos megoldását

A középszintű matematikaérettségi második feladatrészére 135 percük volt a diákoknak. Ez a feladatlap további két részre volt bontva: a II. A rész három, egyenként 9-14 pontos feladatot, a II. B rész pedig három, egyenként 17 pontos feladatot tartalmazott, amelyből a vizsgázónak kettőt kellett választania, és a javítótanárok csak ezt a kettőt fogják értékelni. Ez azt jelenti, hogy a rendelkezésre álló idő alatt öt feladatot kellett megoldani, amellyel összesen 70 pontot lehetett szerezni. Itt megnézhetitek, milyen részpontszámokból adódik össze a maximális pont.  

A 13-as, függvényes feladat 13 pontos, részfeladatokra osztva: a) feladatért 6 pont, b) feladatért 3 pont, a c) feladatért pedig 5 pont járhat. A 14-es feladattal összesen 12 pontot szerezhettek - 3-3 pontot az a) és a b) feladatokkal, illetve 6 pontot a c) feladattal.  A 15-ös feladat összesen 11 pontot ér, az a) és b) részekre 3-3, a c) részre pedig maximum 5 pontot kaphattok.

A három választható feladat mindegyike 17 pontos: a geomatria témájú (3, 4, 4, 6 pont részfeladatonként), az erdészet témájú (5, 6, 6 részfeladatonként), valamint a szintén geometria témájú 18-as feladat (2, 6, 4, 5).

A matekérettségiről szóló, folyamatosan frissülő tudósításunkat itt olvashatjátok:

Matekérettségi: a legfrissebb infók percről percre

Ma a matekkal folytatódnak az érettségik. Ha szeretnétek minden feladatról elsőként értesülni, illetve kíváncsiak vagytok a nem hivatalos megoldásokra, akkor maradjatok velünk egész nap. Ma is percről percre tájékoztatunk benneteket. A matematika érettségi nap szakmai támogatását, köszönjük a PTE Műszaki és Informatikai Karának.

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2020-as érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.