Így számolhattok a mai matekérettségi pontjaival és százalékaival Érettségi-felvételi
Eduline

Így számolhattok a mai matekérettségi pontjaival és százalékaival

Hány pontot szerezhettetek a mai matekérettségin? Itt megnézhetitek az egyes feladatok részpontszámait.

Mutatjuk a középszintű matekérettségi és az emelt szintű feladatlap hivatalos megoldását

Közzétettük a középszintű matekérettségi összes feladatának nem hivatalos megoldását

Középszinten összesen 100 pontot szerezhettek – 30 pontot az első feladatlappal, 70 pontot pedig a másodikkal. Ahhoz, hogy melegyen a kettesetek, összesen 25 pontot kell elérnetek.  

Mennyit értek az első rész feladatai?  

Ahogy arról korábban már beszámoltunk, az első feladatlapban az érettségizőknek 12 rövidebb feladatot kellett megoldaniuk, amiben előkerültek a gráfok, függvények, kördiagramok és a módusz-, illetve mediánszámítás. De kaptak feladatot a diákok a háromszögek szögeiről és mértani sorozatokról is. Ennek a megoldására 45 percük volt. Az első részben összesen 30 pontot lehetett szerezni.

Az 1., 2., 3., 5., 8. és 11. feladatra 2-2 pont, a 4., 6., 7., 9., 10., illetve 12. feladatra pedig összesen 3 pontot kaphattok.

Milyen részpontokból áll a második feladatlap?  

A második feladatlapban az érettségizők – ahogy azt a korábbi években megszokhatták – több szöveges feladatot is kaptak. A több témakört érintő feladatokból van olyan, ami az olimpiai játékokkal foglalkozik, de előkerült egy sétálóutcák lekövezésével kapcsolatos is. Ennek a megoldására 135 percük volt.

A 13-as, függvényes feladat 13 pontos, részfeladatokra osztva: a) feladatért 6 pont, b) feladatért 3 pont, a c) feladatért pedig 5 pont járhat. A 14-es feladattal összesen 12 pontot szerezhettek - 3-3 pontot az a) és a b) feladatokkal, illetve 6 pontot a c) feladattal.  A 15-ös feladat összesen 11 pontot ér, az a) és b) részekre 3-3, a c) részre pedig maximum 5 pontot kaphattok.

A három választható feladat mindegyike 17 pontos: a geomatria témájú (3, 4, 4, 6 pont részfeladatonként), az erdészet témájú (5, 6, 6 részfeladatonként), valamint a szintén geometria témájú 18-as feladat (2, 6, 4, 5).

Mikor kell szóbelizni? 

Abban az esetben kell szóbeli vizsgát tennetek, ha az írásbelin legalább 12 százalékot szereztek, de nem értétek el a 25 százalékot. 

A matekérttségiről szóló, folyamatosan frissülő tudósításunkat itt olvashatjátok:

Matekérettségi: a legfrissebb infók percről percre

Ma a matekkal folytatódnak az érettségik. Ha szeretnétek minden feladatról elsőként értesülni, illetve kíváncsiak vagytok a nem hivatalos megoldásokra, akkor maradjatok velünk egész nap. Ma is percről percre tájékoztatunk benneteket. A matematika érettségi nap szakmai támogatását, köszönjük a PTE Műszaki és Informatikai Karának.

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2020-as érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.