Három hiba, amit sokan elkövetnek a matekérettségin Érettségi-felvételi
Eduline

Három hiba, amit sokan elkövetnek a matekérettségin

Összeszedtük, mik a leggyakoribb hibák a matekérettségin.

Kezdeti sokk 

Általában a legnagyobb problémát az okozza a matekérettségin, ha nem sikerül elsőre megoldani a feladatokat és leragadtok felette, ezzel ugyanis rengeteg időt veszíthettek. Fontos, hogy ne üljetek 10-15 percet egy-egy feladat felett, ha nem jön ki a megoldás, hanem lépjetek tovább a következőre, a problémás feladványra pedig térjetek vissza később.  

Csak a számológép  

Bár sok időt lehet spórolni azzal, ha géppel számoltok (feltéve persze, ha nem a vizsgán használjátok először), a levezetésre az írásbeli érettségin értékes pontokat lehet kapni, ezeket nem érdemes veszni hagyni. 

Inkább ellenőrzésre érdemes használni a számológépet, bár sok esetben az ellenőrzésért is jár pont, így az a legbiztonságosabb, ha a papíron minden lépés szerepel, mert abba nem lehet belekötni. 

Szöveges válaszok hiánya 

A szöveges kérdésekre mindig szövegesen kell válaszolni, ezekért ugyanis pontokat kaphattok. Fontos, hogy még abban az esetben is válaszoljatok, ha nem vagytok biztosak a végeredményben, ugyanis erre a számolás menetétől független jár a pont.

Hány pontot szerezhettek a matekérettségin?

Mennyi idő áll rendelkezésetekre az egyes feladatsorok megoldásához és hogyan történik a pontszámítás? Fontos kérdésekre válaszolunk.

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2020-as érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.