Ilyen lesz a 2019-es kémiaérettségi: fontos szabályok Érettségi-felvételi
Eduline

Ilyen lesz a 2019-es kémiaérettségi: fontos szabályok

Milyen lesz a 2019-es kémiaérettségi közép- és emelt szinten? Mutatjuk a pontozási szabályokat.

A kémiaérettségin 150 pontot szerezhettek összesen közép- és emelt szinten egyaránt. Ugyanúgy 100 pont járhat az írásbeli vizsgáért és 50 pont a szóbeliért mindkét szint esetében. A vizsgákon maximum eltölthető perc azonban eltér - mint minden másik tantárgy esetében -, középszinten az írásbeli vizsgára 120 perc áll rendelkezésetekre, míg emelt szinten 240 perc. A szóbeli vizsga középszintű érettségi esetén 15 perc, emelt szintű vizsgán pedig 20 perc.

A szóbeli vizsgán amellett, hogy egy témát kell kifejtenetek, egy kísérlettel kapcsolatos feladat is van. Valamint emelt szinten - ezeken felül - plusz problémafeladat is vár rátok. A 2019-es emelt szintű kémiaérettségi hivatalos témaköreit itt találjátok.

Az osztályozás

A következő táblázatokban megnézhetitek, hogy az összesített eredmények milyen érdemjegyeknek felelnek meg az érettségin.

Középszintű érettségi

80-100%

Jeles (5)

60-79%

Jó (4)

40-59%

Közepes (3)

25-39%

Elégséges (2)

0-24%

Elégtelen (1)

Emelt szintű érettségi

60-100%

Jeles (5)

47-59%

Jó (4)

33-46%

Közepes (3)

25-32%

Elégséges (2)

0-24%

Elégtelen (1)

Mikor kezdődik az érettségi? Itt vannak a dátumok és a legfontosabb szabályok

Nem csak az érettségi időpontokat, hanem azt is fontos észben tartani, hogy az egyes tantárgyakból mennyi időtök lesz az írásbelire feladatsorra. Minden fontos dátumot és szabályt összeszedtünk ebben a cikkben.

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2019-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.