Négyjegyű függvénytáblázat, számológép, vonalzó: mit lehet használni a matekérettségin? Érettségi-felvételi
Eduline

Négyjegyű függvénytáblázat, számológép, vonalzó: mit lehet használni a matekérettségin?

Milyen segédeszközöket lehet használni a közép- és az emelt szintű, írásbeli matekérettségin?

Akár közép-, akár emelt szinten érettségiztek matematikából, az írásbelin kizárólag függvénytáblázatot (igaz, egyidejűleg akár többfélét is), szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológépet, körzőt, vonalzót és szögmérőt használhattok – hívja fel a figyelmet az Oktatási Hivatal tájékoztatója.

Számológép kell. De milyen?

Pillanatokon belül kezdődik a tanév, és ha most mentek középiskolába, számológépre biztosan szükségetek lesz. Ha tudatosan készültök, valószínűleg már többször is végigpörgettétek a fejetekben, hogy hosszú távon mi mindent kell tudnia egy ilyen kütyünek. Segítünk egy kicsit.

A 2019-es tavaszi matekérettségi május 7-én, reggel 8 órakor kezdődik - az Eduline-on idén is beszámolunk a legfrissebb hírekről, a vizsga után pedig jövünk a nem hivatalos megoldásokkal.

A 2019-es matekérettségire készültök?

Ha emelt szintű matekérettségire jelentkeztetek, ezt a kurzust nektek ajánljuk: az emelt szintű szóbeli tételeket nézhetitek át 26 leckén keresztül. Ha kérdésetek lenne, akkor az oktató szívesen válaszol az általános és kurzushoz kapcsolódó kérdéseitekre is. Ha szeretnétek gyakorolni az utolsó hónapban, a kurzus áráról és a részletekről bővebben itt olvashattok.

Ha a középszintű matekérettségin a négyes vagy az ötös a cél, ezt a harmincrészes videós sorozatot ajánljuk (az áráról és a részletekről itt találtok bővebb infót). Ebben a videósorozatban tíz részen keresztül (a részek kb. 25-30 percesek) gyakorolhatjátok a 2-3 pontos érettségi feladatokat, amelyeknek a megoldása elegendő lehet ahhoz, hogy meglegyen a kettes. Azoknak pedig, akik a hármast-négyest találják reális célnak, ezt az online kurzust ajánljuk.