Mi a különbség a javító és a pótló érettségi vizsga között? Érettségi-felvételi
Eduline

Mi a különbség a javító és a pótló érettségi vizsga között?

Hamarosan kezdődik az idei érettségi szezon, de mi a különbség a javító és a pótló érettségi vizsga között?

Pontosan mi a különbség a javító és a pótló érettségi vizsga között?

Javító érettségi vizsga a vizsgázónak felróható okból

  • meg sem kezdett,
  • vagy megkezdett, de be nem fejezett,
  • illetve a megkezdett, de a vizsgakövetelmények nem teljesítése miatt sikertelen

rendes, előrehozott, pótló és az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti szintemelő érettségi vizsga megismétlése - írja az Oktatási Hivatal. Fontos, hogy javító érettségi vizsgát csak a következő vizsgaidőszakban lehet tenni, és függetlenül a korábbi vizsgán elért esetleges részeredményektől, az összes vizsgarészt meg kell ismételni.

Pontszámítási kisokos: hogyan lehet számolni a tanulmányi pontokkal az idei felvételin?

Ha ti is idén felvételiztek, akkor érdemes tisztában lenni a pontszámítási szabályokkal. Pontosan hogyan és miből kell kiszámítani a tanulmányi pontokat? Itt a válasz.

Pótló érettségi vizsga a vizsgázónak fel nem róható okból 

  • meg sem kezdett,
  • vagy megkezdett, de be nem fejezett rendes,

előrehozott, kiegészítő, szintemelő, ismétlő, javító érettségi vizsga folytatása. Az igazgató engedélyezheti, hogy a vizsgázó a neki fel nem róható okból megszakadt vizsgáját ugyanazon vizsgaidőszakban folytathassa, mint amikor az érettségi vizsgáját megkezdte. Mi számít fel nem róható oknak? Fel nem róható oknak tekintendő minden olyan a vizsgán való részvételt gátló esemény, körülmény, amelynek bekövetkezése nem vezethető vissza a vizsgázó szándékos vagy gondatlan magatartására - írja a hivatal.

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2019-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.