Jövőre felvételiztek? Ezeket mindenképp tudnotok kell, mielőtt jelentkeztek Érettségi-felvételi
Eduline

Jövőre felvételiztek? Ezeket mindenképp tudnotok kell, mielőtt jelentkeztek

Jövőre jelentkeztek egyetemre vagy főiskolára, ezért már most szeretnétek tisztában lenni a legfontosabb felsőoktatási fogalmakkal? Most megmutatjuk, mit jelent a képzések leírásában az A, a K, az N vagy éppen az O betű.

A legfontosabb: a felvételin az államilag támogatott, vagyis állami ösztöndíjas képzéseket „A”, az önköltséges képzéseket pedig „K” betűvel jelölik a „finanszírozási forma” oszlopan.

A „képzési szint” oszlopban az „A” az alapszakok jele, az „M” a mesterszakoké, az „O” az osztatlan szakoké, az „F” pedig a felsőoktatási szakképzéseké.

A nappali képzés jele a „munkarend” oszlopban a nagy „N”, az estié az „E”, a levelezőé pedig az „L”. A távoktatás jele a „T”, ebből a típusból találjátok majd a legkevesebbet.

Nincs emelt szintű érettségitek, pedig a felvételihez kellene? Itt egy kiskapu

Mit tehettek, ha a kétszintű érettségi rendszer bevezetése előtt fejeztétek be a középiskolát, de 2019-ben olyan egyetemi-főiskolai szakra jelentkeznétek, amelyhez kell legalább egy emelt szintű érettségit?

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.