Jövőre felvételiztek? Ezeket mindenképp tudnotok kell, mielőtt jelentkeztek Érettségi-felvételi
Eduline

Jövőre felvételiztek? Ezeket mindenképp tudnotok kell, mielőtt jelentkeztek

Jövőre jelentkeztek egyetemre vagy főiskolára, ezért már most szeretnétek tisztában lenni a legfontosabb felsőoktatási fogalmakkal? Most megmutatjuk, mit jelent a képzések leírásában az A, a K, az N vagy éppen az O betű.

A legfontosabb: a felvételin az államilag támogatott, vagyis állami ösztöndíjas képzéseket „A”, az önköltséges képzéseket pedig „K” betűvel jelölik a „finanszírozási forma” oszlopan.

A „képzési szint” oszlopban az „A” az alapszakok jele, az „M” a mesterszakoké, az „O” az osztatlan szakoké, az „F” pedig a felsőoktatási szakképzéseké.

A nappali képzés jele a „munkarend” oszlopban a nagy „N”, az estié az „E”, a levelezőé pedig az „L”. A távoktatás jele a „T”, ebből a típusból találjátok majd a legkevesebbet.

Nincs emelt szintű érettségitek, pedig a felvételihez kellene? Itt egy kiskapu

Mit tehettek, ha a kétszintű érettségi rendszer bevezetése előtt fejeztétek be a középiskolát, de 2019-ben olyan egyetemi-főiskolai szakra jelentkeznétek, amelyhez kell legalább egy emelt szintű érettségit?

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.