"A főiskola felmérése szerint ugrásszerűen nő az igény olyan szakemberekre, akik felsőfokú műszaki végzettséggel képesek épületek komplex üzemeltetésének irányítására. A terület felívelő ágban van, és mintegy hiányszakmaként biztos elhelyezkedést kínál" - mondta el Vanó Renáta, az intézmény igazgatási és jogi referense
A létesítménygazdálkodási szakirányt választók erős műszaki képzést kapnak, épületgépészeti, informatikai, energetikai, villamossági irányokban, emellett beruházási, gazdálkodási, üzemeltetési és jogi ismereteket sajátítanak el. A képzés nappali és levelező formában indul. A szakon végzett hallgatók gazdálkodási mérnök szakképzettséget szereznek.
A Modern Üzleti Tudományok Főiskolája
Az épületüzemeltetési szolgáltatások ellátására Magyarországon is szinte külön iparág alakult multinacionális szereplőkkel. Becslések szerint az ágazat mintegy 300-400 ezer fővel járul hozzá a foglalkoztatáshoz.
A Modern Üzleti Tudományok Főiskolája 1992-ben 96 diákkal indult Tatabányán, jelenleg csaknem kétezer hallgatót képeznek a városban, illetve az intézmény budapesti és székelyudvarhelyi tagozatán.
Rózsafa, emlékkönyv, egyedi, kézműves apróság – ilyen, és ehhez hasonló ajándékokkal készülnek az érettségi előtt álló, ballagó diákok az osztályfőnöknek. Vannak olyan iskolák, ahol minden pedagógus kap valami kis apróságot, de arra is akad példa, ahol nem szokás az ajándékozás.