Még egy hónapjuk van a diákoknak arra, hogy eldöntsék, melyik felsőoktatási intézménybe adják be a felvételi kérelmüket; a jelentkezők 8280 képzés közül választhatnak.
Hogy könnyebb legyen a választás: az egyetemek és főiskolák abszolút rangsorát itt találod, a gazdasági karok listájáról itt, a bölcsészkarokéról pedig itt olvashatsz. A januári nyílt napokat dátumait és helyszíneit pedig itt találod. |
A jelentkezési szabályokban nincs jelentős változás, korlátlan számú kérelmet lehet beadni. A különböző jogcímeken kapható többletpontok mértéke viszont csökkent - a pontszámítás rendszerének változásáról bővebb információt itt találsz. Középfokú komplex nyelvvizsgáért 28 pont, felsőfokúért 40 pont jár. A nyelvvizsgáért maximum 40 többletpont adható. Csökkent a hátrányos és a halmozottan hátrányos helyzetért járó többletpontok száma, a fogyatékosság utáni pontok száma 50-ről 40-re, a gyermekgondozási kedvezmény szintén 50-ről 40 pontra módosul. Ennek célja, hogy minél inkább érje meg emelt szintű érettségit tenni. A minimum 200 pont az alapképzésben, valamint egységes és osztatlan képzésben.
Az eljárás díja legfeljebb 3 jelentkezés esetén 9 ezer forint, ezen felül jelentkezésenként 2 ezer forint. A hátrányos helyzetűek 4500 forint, a halmozottan hátrányos helyzetű jelentkezők 9000 forint kedvezményt kapnak a felvételi eljárás alapdíjából.
A felsőoktatási intézmények 53.450 hallgatót vehetnek fel jövőre államilag támogatott képzésre, ebből alapképzésre 40610, egységes, osztatlan képzésre 2840, felsőfokú szakképzésre 10 ezer diákot. Államilag támogatott mesterképzésekre 19600-an, doktori képzésekre 1300-an kerülhetnek be.
A felsőoktatási felvételi ponthatárokat 2011. július 21-én állapítják meg.
MTI