Hatalmas gazdasági károkat okozhat, hogy a koronavírus alatt bezárták az iskolákat
Öt ázsiai fejlődő ország esetében több száz milliárd dollár lehet a gazdasági kiesés.
Öt ázsiai fejlődő ország esetében több száz milliárd dollár lehet a gazdasági kiesés.
Az utóbbi időkben nagyon sok diáknál, kisgyereknél derült ki, hogy a járvány okozta helyzet mentális és egészségügyi problémákat okozott. De mit lehet ilyenkor tenni? Eláruljuk: nem kell nagy dolgokra gondolni.
Bár a koronavírus-fertőzöttek száma szerte a világon emelkedik, a különböző országok más-más intézkedésekkel próbálják kezelni a járványhelyzetet. Van, ahol egy-két hetes rendkívüli szünetet rendeltek el, máshol a maszkviselést is elegendőnek tartják, és nem tervezek online oktatást.
A diákszervezet azt kéri, hogy az iskolák dönthessenek az online oktatás elrendeléséről.
Fizetést sem kapnak majd azok a pedagógusok, akik novemberig nem oltatják be magukat.
Sokféle vírus van a levegőben, a gyermekorvosok azt kérik a szülőktől, hogy enyhe panaszokkal se engedjék közösségbe a diákokat, óvodásokat.
Három vagy négy intézményt teljesen bezártak koronavírus-fertőzés miatt, további tíz-tizenöt iskolában pedig egy-egy osztály tanul otthonról.
Az egyetem Youtube-csatornájára felkerült videóban Jakab Ferenc, a Virológiai Nemzeti Laboratórium vezetője beszél a maszkviseléről.
Már a szülőket is tájékoztatták arról, hogy a Vörösmarty Mihály Ének-Zenei Nyelvi Általános Iskolában és Gimnáziumban kötelező lesz maszkot viselni.
Napról napra egyre többen teszik fel a kérdést: vajon meddig kell még várni, hogy minden visszatérjen a megszokott kerékvágásba, mikor ér véget a világjárvány? Erre a kérdésre keresi a választ a TED-Ed egyik zseniális videója.
Mivel a koronavírus-járvány miatt 2020-ban az iskolák szinte egész évben részlegesen zárva voltak, így a diákok 20 százaléka nem szerezte meg az alapvető olvasási ismereteket - fejezte ki az aggodalmát az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO).
Egyes gyakorlati képzések továbbra is a hallgatók jelenlétével zajlanak majd, de alapvetően online oktatással kezdik meg az új félévet februárban a felsőoktatási intézmények. Az egyetemek folyamatosan figyelik az intézkedéseket és ezek függvényében alakítják az oktatást.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.