7 tudományos tény, amit tuti nem tanultál az iskolában
Tudtátok, hogy Albert Einstein szemeit egy széfben őrzik? És azt, hogy a varjak egy 7 éves gyerek szintjén állnak?
Tudtátok, hogy Albert Einstein szemeit egy széfben őrzik? És azt, hogy a varjak egy 7 éves gyerek szintjén állnak?
Sokaknak van elege abból, hogy ismerőseik a Facebookon egyfolytában magvas idézeteket osztanak meg, Coelho kifogyhatatlan forrásnak bizonyul. De vajon tisztában vagytok vele, hogy nem minden idézet attól származik, akit mögé írnak?
Az emberi faj nem a csimpánzoktól származik, Kolumbusznak nem kellett bebizonyítania, hogy a Föld gömbölyű, és Newton sem úgy ismerte fel a gravitációt, hogy egy alma ráesett a fejére. Ez a nap videója.
Több olyan tudományos tévhit is kering, amelyet mindenki igaznak hisz. Ezekből szemezgettünk.
Tudtátok, hogy akkora energia van bennetek, mint 30 hidrogénbomba? Vagy hogy a tüsszentést miért nem szabad visszatartani? És azt, melyik a világ legerősebb élőlénye?
Ti is úgy tanultátok vagy hallottátok, hogy a Nap sárga, a Vénusz meg a Föld ikertestvére? Elég sok tévhit kering még mindig.
A „gránátnyomás” betegséget sokan sokféleképpen próbálták gyógyítani, volt, aki szerint a nyilvános megalázás a célravezető.
Ha megkérdeznék tőletek, hogy mi az egér kedvenc étele, lehet azonnal rávágnátok, hogy a sajt. Rosszul tennétek.
Lehet, hogy újra kell gondolniuk a történészeknek, valóban a mohácsi csata után halt-e meg II. Lajos, és egyáltalán: őt temették-e el Székesfehérváron.
Állítólag a franciák kiszámlázták a szövetségeseiknek az általuk épített harci állások díját az első világháborúban.
Tudtátok, hogy helytelen térképről tanultatok a suliban? Grönland ugyanis egyáltalán nem akkora, mint Afrika, sőt, igazából 14-szer beleférne a fekete kontinensbe.
Azt, hogy ma már úgy manipulálják a fotókat, ahogy csak szeretnék, mindenki tudja. De hogy a történelem ikonikus képei is gyakran hazudnak, már lehet meglepő.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.