Több mint egymilliárdból újul meg 24 középiskolai diáklabor
Ezzel népszerűsítené a kormány a tudományos pályát a fiatalok körében.
Ezzel népszerűsítené a kormány a tudományos pályát a fiatalok körében.
A szélsőséges hindu nacionalista kormány oktatási minisztere a bizonyított és széleskörben elfogadott tudományos elméletet tudománytalannak tartja, mert „senki sem látott még majmot emberré változni”.
A kormány azt szeretné elérni, hogy 2030-ra minden második felsőoktatásban résztvevő hallgató matematika, természettudományos, mérnöki, informatikai (mtmi) tanuljon - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) államtitkára kedden Budapesten.
Idén ősszel indul először, és rögtön hét egyetem is meghirdette a Z-szakként emlegetett természettudomány-környezettan tanári képzést. Komoly reklámkampánnyal harangozták be az egyetemek az új képzést, de – úgy tűnik – hiába, a siralmas, 210 ezer forint körüli kezdő bér még mindig komoly visszatartó erő. Az ötéves tanári szakot az egész országban összesen tizenhárom hallgató kezdi majd el.
Ingyenes, online anyagokkal segítik az érettségi előtt álló diákokat a Budapesti Műszaki Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Semmelweis Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem oktatói.
Az egyetemre, főiskolákra jelentkezőknek szükségük van egy vagy két természettudományos tárgyból jegyre. De mi a szabály, ha nem tanultatok biológiát, kémiát vagy fizikát?
Az már nem is újdonság, hogy egy-egy iskolában nincsenek szaktanárok. Egy friss kutatás szerint Magyarországon az iskolák majd nem felében nincs elég matektanár, harmadában nincs elég szaktanár, negyedében pedig elég informatika- vagy nyelvtanár.
Összeszedtük, milyen természettudományos tárgyakért jár pont az egyetemi-főiskolai felvételin.
Egy hónap múlva indul az egyetemi-főiskolai felvételi. A pontszámításhoz a természettudományos tárgyakból szerzett jegyeitekre is szükség lehet.
Több mint 700 betöltetlen állás van szeptember közepén az óvodákban és az iskolákban, erről árulkodik a közszféra állásportálja. Máris kiderül, nevezhető-e a tanárhiány nyári fluktuációnak.
Évről évre egyre kevesebb diák választja a tanárszakokat, az országos tanárhiány pedig a természettudományos tárgyak jövőjét fenyegeti a legjobban. A szakemberek szerint központi változtatásokra és döntésre lenne szükség.
Ma kezdődnek a kémia-, földrajz- és biológiaérettségik, ugyanis reggel 8-kor indul a 2021-es érettségi szezon második hete a természettudományos érettségikkel. De melyik tárgyból tarolnak a diákok évről évre az érettségi vizsgákon? Megnéztük az összesített vizsgaátlagokat az elmúlt három évből.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.