Így fog kinézni a 2011/2012-es tanév második féléve
Néhány nap múlva vége az első félévnek - a bizonyítványosztás után elstartol a második félév, áprilisban jön a tavaszi szünet, májusban pedig az érettségi. Íme a legfontosabb dátumok.
Néhány nap múlva vége az első félévnek - a bizonyítványosztás után elstartol a második félév, áprilisban jön a tavaszi szünet, májusban pedig az érettségi. Íme a legfontosabb dátumok.
Három nap múlva kezdődik a téli szünet a közép- és általános iskolákban: a szünet tizenkét napos lesz, az első napja...
Nyolc nap múlva kezdődik a 2011/2012-es tanév, az országos tanévnyitót a Győr-Moson-Sopron megyei Lipóton tartják. Összegyűjtöttük a legfontosabb dátumokat: érettségi vizsgák, őszi és téli szünet, bizonyítványosztás.
Két hét múlva, szeptember 1-jén kezdődik a 2011/2012-es tanév: összesen 182-183 tanítási nap lesz, az őszi szünetig október 29-ig kell várni.
Jövőre öt pihenőnapot kaphatnak a munkavállalók és a diákok a munkaszüneti napok körül, de ezeket le kell dolgozni szombatonként.
Radikális módosításokat tervez a közoktatásban Michael Gove brit oktatási miniszter: négyhetesre rövidítené le a nyári szünetet, az iskolákat pedig arra kötelezné, hogy öt- helyett hatnapos tanítási hetet vezessenek be.
Hétfőn megkezdődött a középszintű szóbeli érettségi, a június 28-ig tartó időszakban összesen 350 ezer vizsgát szerveznek a középiskolák. Itt találjátok az eduline olvasóinak kidolgozott tételeit angolból, földrajzból és történelemből.
A legtöbb egyetemen és főiskolán négy-ötnapos lesz az idei tavaszi szünet, de van olyan felsőoktatási intézmény is, ahol a húsvéthétfő kivételével egyetlen szabadnapot sem kapnak a hallgatók.
2011-ben összesen két szombati tanítási nap lesz, az első jövő hétre esik: a diákoknak március 19-én a március 14-i pihenőnapot kell majd ledolgozni.
Rózsafa, emlékkönyv, egyedi, kézműves apróság – ilyen, és ehhez hasonló ajándékokkal készülnek az érettségi előtt álló, ballagó diákok az osztályfőnöknek. Vannak olyan iskolák, ahol minden pedagógus kap valami kis apróságot, de arra is akad példa, ahol nem szokás az ajándékozás.