#szociológia

Felsőoktatás Eduline

Mekkora biznisz az egyetemi sport?

Míg a magyarországi felsőoktatási intézményekben első a tanulás, és csak második a testnevelés, ez az Egyesült Államok számos iskolájában megfordult. Ott ugyanis az egyetemi sport kőkemény üzlet.

Közoktatás Eduline

Nem a papíron múlik a karrier

Az egyetemet otthagyó hallgatók jelentős része jobb karrierkilátásokra számíthat, mint iskolát befejező társaik - áll a canterbury-i University for the Creative Arts kutatási jelentésében. A tanulmány arra is kitér, hogy milyen szakokon „érdemes” lemorzsolódni.

Közoktatás Eduline

Elefánt az OTDK-n

A rendészet társadalomtudományi kérdései, a biztonság- és védelempolitikai témája, a hadművészet és a hadtörténelem, valamint a határrendészet ügye éppúgy foglalkoztatta az OTDK ifjú tudósjelöltjeit, mint a katasztrófavédelem, a környezetbiztonság és környezetvédelem, a logisztika, a szociológia, a pszichológia, a katonai kommunikáció vagy a védelemigazgatás kérdései a Had- és Rendészettudományi Szekcióban.

Közoktatás Eduline

Öt tipp leendő jogászoknak

Eltökélted, hogy egy napon majd a jogra mész, és azon gondolkozol, vajon mit kéne tenned, hogy minél nagyobb esélyed legyen bekerülni? Néhány tippet adunk, mire érdemes figyelned...

Tanulás barlangban, csónakon vagy éppen a hegy tetején – ilyenek a világ legfurcsább iskolái Campus life Gál Luca

Tanulás barlangban, csónakon vagy éppen a hegy tetején – ilyenek a világ legfurcsább iskolái

Legtöbbünk számára az iskola egy épület, tantermekkel, padokkal és táblával. De mi van akkor, ha az osztályterem egy barlang mélyén, egy hajón vagy egy hegy tetején van? A világ különböző pontjain található iskolák néha annyira eltérnek a megszokottól, hogy nehéz elhinni, valóban léteznek. Összegyűjtöttünk néhányat a legkülönlegesebbek közül.