Kevés 30 alatti pedagógus dolgozik az általános iskolákban
Az általános iskolákban legutóbb 6 százalék volt a 30 évnél fiatalabb pedagógusok aránya – írja a Népszava a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai alapján.
Az általános iskolákban legutóbb 6 százalék volt a 30 évnél fiatalabb pedagógusok aránya – írja a Népszava a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai alapján.
Egyesítette sztrájkbizottságát a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), Orbán Viktor fizetésemelést ígért a tanároknak, de sok a bizonytalanság. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
Hiába kérte a minisztériumtól, nem kapta meg az adatokat arról, hány pályakezdő pedagógus kezdett dolgozni az iskolákban és az óvodákban tavaly és idén – erről számolt be Szél Bernadett.
A magyarországi tanárhiányról már az Európai Bizottság is beszámolt, jelentésükben vázolták a legnagyobb problémákat - mint például a bérezést és az utánpótlás hiányát.
A pályakezdők juttatásának emelésével és a nyugdíjasok továbbfoglalkoztatásával enyhítené a pedagógushiányt a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
A pályakezdő pedagógusok kétéves gyakorlati idejük alatt is kapnak fizetést, bruttó 160-175 ezer forintot. Ahhoz azonban, hogy átkerülhessenek a magasabb fizetéssel járó "pedagógus I" fokozatba, két év után több elemből álló minősítő vizsgát kell tenniük.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.