Hogyan lehet egy felvételizőnek két különböző pontszáma?
Hogyan fordulhat elő, hogy ugyanannak a felvételizőnek két különböző szakon két különböző pontszáma van?
Hogyan fordulhat elő, hogy ugyanannak a felvételizőnek két különböző szakon két különböző pontszáma van?
Mikor jár többletpont az emelt szintű érettségiért a 2019-es felsőoktatási felvételin? Mutatjuk az egyik legfontosabb szabályt.
Végeztetek a szóbeli érettségi vizsgákkal? Akkor itt az ideje, hogy kiszámoljátok, hány ponttal vágtok neki a 2019-es felsőoktatási felvételinek. Segítünk.
Habár sokaknak még hátra van a szóbeli, hamarosan mindenkinek meglesznek a végleges érettségi eredményei. De hogyan lesznek a százalékokból érdemjegyek? Itt nézhetitek meg a szabályokat.
Ha már belekezdtetek a pontszámolgatásba, akkor a következő táblázatok biztosan nagy hasznotokra lesznek. Hány pontot ér a közép- vagy az emelt szintű szóbeli? Összegyűjtöttük a legfontosabb számokat és százalékokat.
A hátrányos helyzetű jelentkezők 40 többletpontot kapnak a felsőoktatási felvételin – itt vannak a részletek.
Hány pontot ér egy OKJ-s végzettség az egyetemi-főiskolai felvételin? Milyen szakképesítést fogadnak el a felsőoktatási intézmények?
A felsőfokú végzettséggel rendelkezőket az egyetemek és főiskolák az oklevél minősítése alapján is rangsorolhatják a felvételin – de hogyan kalkulálnak ilyenkor a pontokkal?
GYED-en vagy GYES-en vagytok, de februárban egyetemre vagy főiskolára jelentkeztetek? Mutatjuk, mikor számolhattok többletpontokkal.
Jogszabály alapján kötelező többletpontot adni az emelt szintű érettségi vizsgaeredményért, de vajon milyen feltételeket kell teljesíteni a 2019-es felvételiben? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Ha ti is idén felvételiztek, akkor érdemes tisztában lenni a pontszámítási szabályokkal. Pontosan hogyan és miből kell kiszámítani a tanulmányi pontokat? Itt a válasz.
Hány többletponttal számolhattok, ha egy idegen nyelvből nyelvvizsgát és emelt szintű érettségit is tesztek? Itt vannak a szabályok.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.