Ez volt a tíz legnépszerűbb alap, osztatlan- és mesterképzés a tavalyi felvételin
Mutatjuk, mely szakokon számíthattok a legnagyobb versenyre.
Mutatjuk, mely szakokon számíthattok a legnagyobb versenyre.
Kiderültek a ponthatárok - a tavalyihoz képest majdnem kétszer annyi - összesen 11844 - főt vettek fel felsőoktatásba a pótfelvételin, önköltségesen kereken 5000, 6844 hallgató pedig állami finanszírozásban kezdi meg az őszi félévet.
A 2023-as felvételin az óvodapedagógus és a gyógypedagógus is bekerült a top15-be.
A Semmelweis Egyetem általános orvosi képzésére felvételizett tavaly a legtöbb elsőhelyes jelentkező.
Idén nincsenek központi előzetes ponthatárok a legnépszerűbb szakokon sem, az egyetemek viszont saját hatáskörben dönthetnek úgy, hogy magasabb pontszámhoz kötik a felvételt. Megnéztük a legnépszerűbb szakokat.
Kíváncsiak vagytok, hány embert vesznek fel az általatok megjelölt képzésekre? Itt megnézhetitek.
Elkezdődött a keresztféléves felvételi időszaka, megnéztük, hogy a korábbi években mennyi pont kell ahhoz, hogy bekerüljetek a legnépszerűbb szakokra.
Csütörtökön kiderültek a 2020-as pótfelvételi ponthatárai is, megnéztük, hogy milyen számok születtek a népszerű szakokon.
Idén minden más volt, az érettségi, a vizsgák és a felvételi is. Vajon a pótfelvételi felvételi pontszámait is befolyásolja majd a különleges helyzet?
Cikksorozatunk harmadik részében megnéztük, hogy milyen fizetéssel számolhattok, ha a top 10 szakok közül a 7.8.9. és 10. helyen végzett szakokon szereztek majd diplomát.
Ősszel sokan kezditek meg a félévet a legnépszerűbb szakokon. Mire számíthattok majd, ha a diploma a kezetekben lesz?
Mennyit keresnek a legnépszerűbb szakok friss diplomásai? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.