Nyelvtani teszt: tudtok annyit, mint egy nyolcadikos?
Minden feladatra tudjátok a helyes választ?
Minden feladatra tudjátok a helyes választ?
Rögtön két hibát is sikerült elkövetni a negyedikesek nyelvtan munkafüzetének nyitóoldalán.
A szolnoki Verseghy Ferenc Gimnáziumból jutott be a legtöbb diák az irodalom OKTV döntőjébe, míg a nyelvtanból szervezett versenyre a veszprémi Vetési Albert Gimnáziumból. Mutatjuk az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny statisztikáit.
Nincs más teendő, csak be kell helyettesíteni a megfelelő szavakat az alábbi mondatokba.
Olyan gyorsan gépeltetek vagy éppen beszéltetek, hogy helyesírási vagy nyelvtani hiba lett a vége? De ha megértették, amit mondtam, miért számít, hogy helyes-e?
Klasszikus helyesírási kvízt tölthettek ki, amelyben egyes szavaknál a jó helyesírók is elbizonytalanodhatnak. Nektek hibátlan lesz?
Az egyik legkedveltebb teszttípus a helyesírási teszt, ezeket szívesen töltitek ki. Most készítettünk egy válogatást azokból a tesztekből, melyeket a legtöbben és a legtöbbször töltöttetek ki a 2020-as évben.
Ha szeretitek a nyelvtant, ez a kvíz nektek való. Próbáljátok ki, tudtok-e helyesen válaszolni a nyelvtudományi ágakkal és szófajokkal kapcsolatos kérdésekre.
Nem minden toldalékról könnyű eldönteni, vajon a képzők, a jelek vagy a ragok közé tartozik-e. A következő teszttel kipróbálhatjátok, nektek megy-e ez a feladat.
Hét olyan szót gyűjtöttünk össze, amelyek helyesírása sokakon kifog. Lássuk, ti hány pontot értek el.
Tudjátok, hogyan kell helyesen írni a magyar és külföldi, ragozott tulajdonneveket? Tegyétek próbára magatokat ezzel a kvízzel.
Már lehet jelentkezni a Magyar Nyelvészeti Diákolimpiára, amelynek győztesei képviselhetik majd Magyarországot a jövőre megrendezendő Nemzetközi Nyelvészeti Diákolimpián Ventspilsben, Lettországban - hangzott el a versenyt ismertető csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón.
Az utolsó óvodai évben az iskolára való készülés helyett a közösségépítésre mehet el az energia nagycsoportban, ha elfogadják a kormány új rendelettervezetét, amelynek értelmében szeptembertől külön, homogén csoportokba kell tenni azokat a gyerekeket, akik a következő tanévben kezdik az első osztályt.