A pí-számolás rekordjai: számítógépek most 100 billió számjegyig számoltak 3,14 után
Ha szerettétek volna megtanulni a számjegyeket 3,14 után is, van egy rossz hírünk: most 100 billió számjegynél tart a tudomány.
Ha szerettétek volna megtanulni a számjegyeket 3,14 után is, van egy rossz hírünk: most 100 billió számjegynél tart a tudomány.
Az európai városokat rangsorolták az alapján, hol találkozhatunk a legváltozatosabb időjárási körülményekkel - a magyar főváros is a listán van.
Ha ma csak egyetlen videót néztek meg, ez legyen az.
Méz, glükóz, laktóz, fruktóz - mind a cukor fajtái, de mégis mi teszi őket ellenállhatatlanná?
Elmondjuk a poént: akár hiszitek, akár nem, az alábbi képen minden vízszintes sáv valóban vízszintes.
3,1415926535 8979323846... - ha azt hittétek, hogy nincs tovább, tévedtetek. A kutatók új rekordot állítottak fel a pí matematikai állandó meghatározásában.
Hamarosan mindenkinek megint lesz egy halom új (tan)könyve - a kérdés a tanévkezdés és a tankönyvosztás előtt még aktuálisabb. Ma arra válaszolunk, mitől van különleges illata a könyveknek - ha ti is szeretitek szagolgatni őket, jó ha tudjátok, erre már szakszó is van.
Miért van, hogy az emberek nagy részének a jobb az ügyesebb keze, de mi teszi különlegessé a többieket?
Újra meghosszabbították az országos hőségriadót, egyre melegebb és melegebb van napközben. Másfél-két liter víz a minimum egy forró napon - ezt mindenki tudja. De mi lenne velünk, ha egyáltalán nem innánk vizet?
A TED-Ed tudományos előadásai ingyen (angolul, de szükség esetén magyar felirattal) elérhetőek bárkinek, most egy újabb érdekes videót hoztunk.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.