Cicás plakáttal takarják le a szülők a kormány háborús propagandáját Orosházán
A Magyar Pedagógiai Társaság pedig felhívást tett közzé annak érdekében, hogy a politikai szereplők ne használják kampánycélokra a gyerekeket.
A Magyar Pedagógiai Társaság pedig felhívást tett közzé annak érdekében, hogy a politikai szereplők ne használják kampánycélokra a gyerekeket.
A Tanítanék Mozgalom aktivistáját a tavaly decemberi akciója miatt kitiltották az országgyűlés épületeiből.
A Momentum EP-képviselője a pénteki határidő kapcsán a Facebookon üzent a pedagógusoknak.
A reggeli demonstrációval a státusztörvény negatív következményeire szerették volna felhívni a figyelmet.
Múlt héten levélben rúgták ki Dukán András Ferencet, a Madách Imre Gimnázium tanárát, aki több mint 250 napon át azzal tüntetett a november 30-ai elbocsátások után, hogy december óta nem tartotta meg a saját óráit. Az elbocsátását követően egy hosszú Facebook-posztban írta le véleményét.
Tompos Márton Facebook videóban mutatta be, mik derültek ki a tulajdoni lapokból.
A pedagógus-politikus elmondása alapján a következő tanévben is csak azokat a feladatokat fogja ellátni, amiket a többi tanár is a szabadidejében csinál, órákat szeptembertől sem fog tartani, amíg nem szolgáltatnak igazságot az elbocsájtott tanároknak.
Gyászhirdetést adott fel a Momentum az Élet és Irodalom hetilapban a státusztörvény kormánypárti megszavazása utána.
Tompos Márton február után újra elment a Fudan alapítványához, azonban az felszívódott.
Ha a kormány az elmúlt 13 évben végrehajtotta volna az oktatási reformot, annak már látszanának az eredményei – mondta a momentumos politikus. L. Ritók Nóra arról beszélt a párt oktatási konferenciáján, hogy az elmúlt 12 évben az oktatási szegregáció „elszabadult”.
Az Európai Bizottságnak szeretnék megmutatni, hogy mennyien állnak az ügy mögött. Június ötödikén benyújtotta a pedagógusokat korlátozó státusztörvény tervezetét a Belügyminisztérium az Országgyűlés elé, valószínűleg ezért döntött pont most az aláírásgyűjtés mellett a Momentum.
Illetve a státusztörvény eltörléséhez és 50 százalékos pedagógus-béremeléshez. Közben a diáktüntetések szervezői találkoztak Věra Jourová politikai értékek és az átláthatóság koordinációjáért felelős bizottsági alelnökkel, ahol mások mellett fotót mutattak neki a tüntetések rendőri oszlatásáról.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.