Mennyit keresnek januártól azok a tanárok, tanítók és óvodapedagógusok, akik a 2015-ös minősítési eljáráson megfeleltek, így 2016. január 1-jétől magasabb fokozatba kerültek? Itt nézhetitek meg a bruttó béreket tartalmazó táblázatot.
Az elitgimnáziumok igazgatói is beszálltak a tanári önértékelési rendszerről szóló vitába. Szerintük az elgondolás nem lenne feltétlenül rossz, ám jelen állapotában több sebből vérzik a rendszer. Szerintük az eredmények magánügyek, nem szerencsés azt egy központi rendszerbe feltölteni, amellett minden tanárra elviselhetetlen terheket is ró. "Jelenlegi formájában jó esetben hiteltelen, adminisztratív feladattá silányodik a pedagógus önértékelés, rossz esetben egymás ellen fordíthatja az intézmények pedagógus közösségeit, a diákokat, a szülőket" - írták állásfoglalásukban.
Idén folytatódik a pedagógus-előmeneteli rendszer bevezetése; csaknem 15 ezer pedagógus vesz részt minősítővizsgán vagy minősítési eljáráson, valamint elkezdődnek a tanfelügyeleti ellenőrzések is.
November 30-ig a kezdő pedagógusoknak is el kell készíteniük portfóliójukat - milyen dokumentumokat kell összeállítani? Milyen lesz a védés? Utánajártunk.
A pedagógusoknak az adott év március 31-ig kell jelentkezniük az intézményvezetőnél a minősítő vizsgára, megjelölve az elérni kívánt fokozatot, a kérelmeket a kormányhivatal ellenőrzi és április 30-ig hagyja jóvá - a többi között ezt tartalmazza a pedagógusok előmeneteli rendszeréről és a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény köznevelési intézményekben történő végrehajtását rögzítő kormányrendelet módosításának tervezete.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.