#legdrágább_egyetem

Felsőoktatás Eduline

Meglepő: ez lenne a világ legdrágább egyeteme?

Talán nem ér titeket meglepetésként, ha eláruljuk, hogy a világ legdrágább egyetemei az Egyesült Államokban találhatók, bár ezek nem azonosak a világ legjobb helyre rangsorolt intézményeivel. Általában kisebb, egy-egy szakterületre specializálódott intézmények tartoznak ide, de pár nagyobb kutatóegyetem is felfért a listára. Lássuk, mi kerül évente még az MIT-nál vagy a Harvardnál is sokkal többe!

Felsőoktatás Eduline

Képek: így néz ki a legdrágább amerikai luxuskollégium

Több mint 15 ezer dollárt, vagyis 3,7 millió forintot fizetnek szobájukért és az étkezésért a hallgatók az Egyesült Államok legdrágább egyetemi kollégiumában. A New York-i Fordham University campusa mutatós, az egyetemnek saját temploma, sportkomplexuma és hatalmas parkja van - igaz, ezért majdnem kétszer annyit kell fizetni, mint egy "átlagos" amerikai magánegyetemen.

Felsőoktatás Eduline

Képek: így néz ki a világ egyik legdrágább egyeteme

Több mint 53 ezer dolláros, vagyis tízmillió forintos éves tandíjat szed hallgatóitól a világ egyik legdrágább egyeteme, a George Washington University – igaz, a kollégiumi szobáért, a tankönyvekért és az étkezésért külön már nem kell fizetni.

Felsőoktatás Eduline

Képek: így néz ki a legdrágább európai főiskola

Több mint harmincezer dollárba, vagyis körülbelül hat és félmillió forintba kerül egy tanév Európa egyik legdrágább főiskoláján: a svájci Franklin College képzéseit csak kevesen tudják megfizetni, ők azonban a busás tandíj ellenében az ország legszebb campusán tanulhatnak.

Felsőoktatás Eduline

Képek: így néz ki az egyik legdrágább amerikai főiskola

Több mint 52 ezer dollárba, vagyis körülbelül 11 millió forintba kerül egy tanév az Egyesült Államok egyik legdrágább főiskoláján. A Maine állambeli Bates College az ország egyik legrégebbi koedukált iskolája, ahol 1855 óta nők is szerezhetnek diplomát. A borsos tandíjért minőségi oktatás jár: a Princeton Review 2005-ben a legjobb főiskolának nevezte.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.