2010 óta 230 százalékkal emelkedtek az ingatlanárak Magyarországon
Magyarország az ingatlanok eladási ára és a bérleti díjak tekintetében is azok közé az uniós országok közé tartozik, ahol a legdrasztikusabban emelkedtek az árak.
Magyarország az ingatlanok eladási ára és a bérleti díjak tekintetében is azok közé az uniós országok közé tartozik, ahol a legdrasztikusabban emelkedtek az árak.
Bár Budapesten is az egekben vannak a lakásárak, közel sem itt kerül a legtöbbe saját lakást vásárolni. Mutatjuk, milyenek az árak más európai városokban.
Még úgy is, hogy országos szinten némi csökkenés tapasztalható.
Több tényező is megnehezíti a bérbeadók és a lakáskeresők dolgát 2024-ben is.
Nehéz helyzetben vannak a fiatalok a lakhatás terén. A családtámogatások várható szigorodása pedig tovább ronthatja a lakáshoz jutási lehetőségeket.
Több mint 126 ezer felsőoktatásba készülő diák sorsa dőlt el a ponthatárhúzás éjszakáján, 95 ezren kezdhetnek szeptemberben valamilyen felsőoktatási képzésen. Ezzel együtt elindult a vadászat a minél kedvezőbb lakhatási lehetőségekért. Van, aki kollégiumi férőhelyre hajt, mások lakásbérlésre, esetleg vásárlásra készülnek. Mutatjuk, milyen lehetőségeitek vannak, ha hamarosan ti is költöznétek.
Ennek ellenére mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak a szülőnek, aki saját lakást akar gyerekének az egyetemi évekre.
Külfölddel ellentétben, Magyarországon az a tendencia, hogy minél hamarabb igyekszik az embert beszerezni egy saját lakást. Azonban a növekvő négyzetméterárak, a szigorított hitelkonstrukciók mellett pályakezdőként ez szinte az abszolút lehetetlen kategóriába kezd beleesni.
Rossz hír a fiataloknak: CSOK ide, béremelés oda, az elszálló ingatlanárak miatt kinyílt az olló, emberi léptékkel nézve a végtelenségig nyúlik az első saját lakás megszerzéséhez szükséges idő.
Az ország legjobb intézményeibe már az ajánlott minimumponthatárok előtt is csak azok a diákok juthattak be, akik a központi felvételin és az általános iskolában is remekeltek.