Támogatást kaphatnak a fiatalok: jövőre feleannyi önerő kellhet az első lakásvásárláshoz Pályakezdés
Gál Luca

Támogatást kaphatnak a fiatalok: jövőre feleannyi önerő kellhet az első lakásvásárláshoz

Nehéz helyzetben vannak a fiatalok a lakhatás terén. A családtámogatások várható szigorodása pedig tovább ronthatja a lakáshoz jutási lehetőségeket.

Az MNB közzétette az idei Makroprudenciális jelentését, ami az elmúlt év makroprudenciális és pénzügyi stabilitást érintő intézkedéseit vizsgálja. Emellett friss tervet is készít a fiatalok számára, akik első lakásuk megvásárlása miatt hitelt vennének fel – írta meg a Portfolió.

A jegybank szerdán bejelentette, hogy az egységesen 80 százalékos hitelfedezeti (LTV) korlát célzott javítását tervezi 2024 első felében. Ez azt jelentené, hogy az első lakást vásárlók kötelező önerejének csökkentését hagyná jóvá. A jegybank tervei szerint:

a 20 százalékos önerőelvárás helyett 10 százalékos önerőelvárás vonatkozna a fiatal, első lakást vásárló hitelfelvevőre.

Tehát egy 30 millió forintos lakás megvásárlása esetén 3 millió forint könnyítést jelentene az önerőnél.

 

 

 

Egyetemi felvételi 2025: mutatjuk, mire adnak pluszpontokat az egyetemek Érettségi-felvételi Gál Luca

Egyetemi felvételi 2025: mutatjuk, mire adnak pluszpontokat az egyetemek

A 2025-ös felsőoktatási felvételin továbbra is maximum 500 pontot lehet elérni. Ebből legfeljebb 100 pontot intézményi pontként számíthatnak be az egyetemek. Ebbe a keretbe tartozik például a nyelvvizsga, amelyért akár 50 pont is járhat, egy nemzetközi eSport-versenyért 20 pontot, míg az önkéntes tartalékos katonai szolgálatért akár 64 pontot is kaphattok. Összegyűjtöttük, mire jár pluszpont.