#külföldi_egyetemisták

Felsőoktatás Szabó Fruzsina

Kevesebb a külföldi egyetemista az országban, és ezzel meglepően sokan jártak rosszul

Visszaesett a Magyarországon tanuló Erasmus-ösztöndíjasok száma a koronavírus-járvány miatt, ezt pedig a főként külföldi hallgatókra specializálódott hostelek, magánkollégiumok üzemeltetői is a saját bőrükön érzik. Van, ahol már szállást, reggelit és ingyen wifit tartalmazó „karanténcsomagot” is kínálnak a külföldről érkező egyetemistáknak.

Campus life Csik Veronika

Magyar egyetemisták egzotikus helyeken: távol Európától

Hogyan kerül egy magyar egyetemista egy hongkongi művészeti egyetemre? Miért dönt úgy egy doktoranduszhallgató, hogy meg sem áll a világ másik végéig, és egy argentin kutatóintézetben szerez szakmai tapasztalatot? És mit lehet tanulni a perui dzsungel közepén?

Felsőoktatás Szabó Fruzsina

Több ezer kínai és az iráni hallgató tanul a magyar egyetemeken: itt vannak a friss adatok

Lassan, de folyamatosan emelkedik a külföldi hallgatók száma a magyar egyetemeken és főiskolákon, a 2017/2018-as tanévben már több mint harmincezren választottak magyar felsőoktatási intézményt. A legtöbben Németországból, Kínából, Iránból, Szerbiából, Szlovákiából és Romániából érkeznek, de szváziföldi, csádi és botswanai hallgatója is volt az egyetemeknek.

Felsőoktatás Eduline

Ezért kedvelik a magyar egyetemeket a külföldiek

Közel 20 ezer külföldi diák tanul most nálunk, leginkább az orvosi egyetemeink a felkapottak, de más szakokra is szívesen jelentkeznek a nemzetközi viszonylatban megfizethető tandíjak és a viszonylag alacsony megélhetési költségek miatt.