Ingyenes tanfolyam: vidéken is tanulhatnak programozni a lányok
Ősszel már 10 helyszínen lesz elérhető a Skool projekt, melynek keretében ingyen tanulhatnak programozni az erre fogékony 10-14 éves lányok.
Ősszel már 10 helyszínen lesz elérhető a Skool projekt, melynek keretében ingyen tanulhatnak programozni az erre fogékony 10-14 éves lányok.
Programozóként az átlagfizetés többszörösét kereshetitek meg, és erre érdemes már iskola alatt készülni. Az egyik, erre alkalmas program most ingyen elérhető.
Komoly fizetésre számíthatnak azok, akik ezen a területen helyezkednek el.
A GE nagy teljesítményű, legösszetettebb számítógépeinek kommunikációját kellett dekódolni egy nemzetközi versenyen, a szoftvermérnökök és adattudósok, valamint informatikusok között végül egy magyar fizikus volt a befutó.
A Technológiai Oktatásért Alapítvány fő projektje, a Skool kétéves fennállása során azon dolgozott, hogy a társadalmi beidegződések miatt az informatikai pályáról kiszorult lányokon segítsen. A projekt szülinapjára hagyták a bejelentést, hogy az alapítvány a lányok után a tanárokra koncentrál, és több száz magyarországi tanár képzését kezdi meg a KódGarázs és a Telekom együttműködésével.
Nagyon hasonlít magyar egyetemisták találmányára az amerikai Codeybot.
Ha ma valakinek az IT szakmát említik, rögtön férfimunkára gondol, nőket sajnos csak elvétve találni a szektorban. De nem volt ez mindig így. A számítógépek hőskorában az informatika sok úttörője éppen nő volt, sőt, a későbbi évtizedekben is gyorsan nőtt az ilyen irányban továbbtanuló nők száma.
A 15 évesek 60 százaléka digitálisan írástudatlan a PISA-tesztek szerint, miközben a programozás egyáltalán nem egy unalmas dolog. A Minecraftot például mindenki ismeri, és már a játék segítségével is megtanulható a kódolás alapja. És akkor még a telefonról irányítható robotokról nem is szóltunk.
Mit jelent ma, ha valaki digitálisan írástudatlan? Nagyjából azt, hogy egyre kevesebb lehetőség áll rendelkezésükre a munkaerőpiacon, hiszen egyre kevesebb az olyan állás, amihez nem kell legalább alapszintű számítástechnikai ismeret. Ma hazánkban a 15 éves gyerekek 60 százaléka ilyen. Közben sok ezer informatikusállás betöltetlen. A Microsoft programot indított a megoldás érdekében, és a Kódolás Órája apropóján szakemberekkel és érintettekkel beszélgettek arról, mit rontottunk él, és mit kéne tenni.
Kódolni egyáltalán nem is nehéz, bárki elsajátíthatja – legalábbis ezt ígérik a világszerte megtartott Kódolás Órája rendezvények. Magyarországon december 9-én magatok is meggyőződhettek arról, hogy ez így van-e, amennyiben elmentek az Akváriumba.
„Munkanapjaim szerencsére változatosak” – avat be minket a részletekbe Balogh Ákos, a Rubin Informatikai Zrt. fejlesztője, akit informatikusként munkahelyi mindennapjairól kérdeztünk.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.