Sem a tüntetésekről, sem a tanárok követeléseiről nem beszéltek a szombati kormányülésen
Erről a Nemzeti Pedagóguskar elnöke beszélt a hvg.hu-nak.
Erről a Nemzeti Pedagóguskar elnöke beszélt a hvg.hu-nak.
A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke is részt vett a szombati kormányülésen.
A pedagóguskar elnöke és Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár is részt vett a kormányülésen - szúrta ki a 444.
A felsőoktatás helyzete volt a téma szerdán este a Fidesz gyulai frakcióülésén, ahol az egyik, névtelenséget kérő...
Megtárgyalta és jóváhagyta a kormány szerdai ülésén a köznevelésről szóló törvény tervezetét - értesült az MTI kormányzati forrásból. A jogszabálytervezetet a jövő héten hozzák nyilvánosságra.
Mai ülésén tárgyalja a kormány az új közoktatási törvény tervezetét. A felsőoktatás szeptemberben kerül sorra.
Május közepén tárgyalja a kormány a közoktatási törvény koncepciójának végleges változatát, a jogszabálytervezet várhatóan szeptemberben kerül az Országgyűlés elé. A kormányszóvivő az ülés után azt mondta: "ez nagyon szakmai megbeszélés volt".
Új felsőoktatási tervezet kidolgozását kérte Hoffmann Rózsától a csütörtöki kormányülésen Orbán Viktor, sajtóhírek szerint a miniszterelnök két órán keresztül sorolta a novemberben nyilvánosságra hozott, és azóta többször átdolgozott koncepció hiányosságait. Az oktatási államtitkárra komoly viták várnak.
Új felsőoktatási koncepció készül, és így várhatóan csak szeptemberben kerül az Országgyűlés elé az új felsőoktatási törvény - tudta meg az MTI.
Várhatóan január végén tárgyalja a kormány a felsőoktatási törvény koncepcióját, és a jogszabály egyes elemei már 2011 őszén hatályba léphetnek - közölte az oktatási államtitkárság pénteken az MTI-vel. Az államtitkárság szándéka szerint a közoktatási törvény, valamint a pedagógus életpályamodell koncepciójáról is dönt az Országgyűlés a tavaszi ülésszakon.
Hiába készült el december 3-ra az új közoktatási törvény tervezete és a pedagógus-életpályamodell, júliusig valószínűleg egyik koncepció sem kerül majd a kormány elé – legalábbis a Magyar Közlöny december 23-i számában megjelent 2011 első félévi munkarend alapján. Ez akár azt is jelentheti, hogy az oktatási államtitkárság nyári ígéreteivel ellentétben a 2011/2012-es tanévet még a jelenlegi jogszabályok alapján kezdik az iskolák.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.