Hadházy Ákos az alapítványán keresztül fizetné ki a tüntető diákok pénzbírságát
A politikust 300 ezer forintra büntették a kordonbontás miatt, de rajta kívül diákok is kaphattak pénzbírságot.
A politikust 300 ezer forintra büntették a kordonbontás miatt, de rajta kívül diákok is kaphattak pénzbírságot.
Az április végén történt Karmelita kolostornál való tüntetés miatt több diákot is beidézett már a rendőrség. Most megszólaltak a kihallgatott fiatalok.
Az Egységes Diákfront elnökségi tagja is a vádlottak között van.
TikTok videóban segít a TASZ azoknak a diákoknak, akik ellen büntetőeljárás indult a tavaszi kordonbontás miatt.
Egyelőre még csak a rendőrségi szakasz tart, nincsenek vádemelési javaslattal átadott ügyek, de jó pár esetben már megtörténtek a kihallgatások.
Sas Bíborka egy petpalackot dobott a rendőri sorfal mögé. A vádért akár 5 év börtönbüntetés is járhat.
Továbbra sem tudnak olyanról, akiket miután előállítottak a kordonbontás kapcsán, erőszakos bűncselekménnyel gyanúsítottak meg, csupán olyanokról, akikkel szemben az arcuk eltakarása, illetve rongálás a vád – mondta az Eduline-nak adott interjújában Hegyi Szabolcs, a TASZ jogásza. Előbbieknél az Alkotmánybírósághoz terveznek fordulni, hogy ne büntessék azt, aki nyomós okból viseli maszkot és az igazoltatásnál leveszi, de a rongálásért sem hiszik, hogy bárkit is börtönbe küldenének.
Az érettségi írásbeli vizsgák második hetének végén újabb tüntetésre készül a tanárok ügyében és a státusztörvény ellen az Egységes Diákfront péntek délután fél 5-től. A „Gyerekeket bántasz! – 7IGEN-nel a gyermekbántalmazó rendszer ellen” címmel meghirdetett demonstráció a tervek szerint a Kossuth téri Tisza István emlékműtől indul, ahonnan a tervek szerint az Oktogonig vonulnak majd a résztvevők.
Elmúltak már rég azok az idők, amikor azért büntettek meg valakit, mert nincs rajta maszk.
Hidász Mátét annak ellenére bántalmazták, hogy erőszakos magatartást tanúsított volna.
A miniszterelnök politikai igazgatója poénra vette az ellenzék és a diákok múlt heti tüntetését a parlamentben.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.