Országgyűlési tudósítás: Gimnáziumi keretszámok és az oktatás minőségének csökkenése
Az Országgyűlés hétfői ülésén a gimnáziumi keretszámok csökkentése és a magatartási zavarral küzdő gyermekek oktatásának ügye is terítékre került.
Az Országgyűlés hétfői ülésén a gimnáziumi keretszámok csökkentése és a magatartási zavarral küzdő gyermekek oktatásának ügye is terítékre került.
Újabb keretszám-tervezet szivárgott ki az Emberi Erőforrások Minisztériumából - a legújabb számítás szerint 30 ezer...
Az elmúlt időszakban "elszigetelt és egyedi problémák túldimenzionálásával összességében megalapozatlan vélemények...
Demokratikus és esélyteremtő felsőoktatási rendszer kialakítását ígéri az MSZP 2014-es kormányra kerülése esetén, a...
Összesen 21 millió fontot, azaz 7 milliárd forintos bírságot kell befizetnie negyven brit egyetemnek, amiért több...
„Tízezres mozgásteret” és „jelentős” átcsoportosítást ígért a 2012-es keretszámok miatt elégedetlenkedő felvételizőknek az oktatási államtitkárság, a bölcsész-, jogi, társadalomtudományi és gazdasági alapszakokra jelentkezők azonban így sem járnak majd jobban, ezek a képzések a pótfelvételi előtt sem kapnak plusz ösztöndíjas helyeket.
Újra a 2012-es keretszámok és az államilag finanszírozott hallgatói helyek elosztásának módosítására szólította fel a...
Négy kivételével az összes képzési területen csökkent az államilag finanszírozott - új nevén állami ösztöndíjas - helyek száma a felsőoktatásban. Igaz, az állami és az önköltséges mellett részösztöndíjas helyeket is meghirdettek. Itt vannak számok.
Pár nap késéssel ugyan, de nyilvánosságra hozta az oktatási államtitkárság a 2012-es mesterképzéses keretszámokat is. Itt találjátok a táblázatot arról, hány állami ösztöndíjas hallgatót vehetnek fel az egyetemek, főiskolák MA- és MSc-szakokra.
Tizedannyi eséllyel indulnak el a választott pálya felé a hallgatók, mint tavaly felvételiző sorstársaik, mivel a -...
Nyilvánosságra hozta a 2012-es keretszámokat az oktatási államtitkárság: a legrosszabbul a gazdasági és jogi képzéseket indító egyetemek és főiskolák jártak. Ezekre a képzésekre szinte lehetetlen lesz bekerülni.
„Sajnos nehezen cáfolható tény, hogy bizonyos karokon óriási államilag biztosított túlképzés van. Ma úgy engedünk be a felsőoktatásba jó néhány fiatalt, hogy tudjuk: esélyük sem lesz az elhelyezkedésre” – mondta Lázár János a hvg.hu-nak.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.