A Karikó Katalin által alapított JATE-díj megtervezésére hirdetett alkotói pályázatot az SZTE
A nyílt alkotói pályázat nyertese 300 ezer forint pénzjutalmat kap.
A nyílt alkotói pályázat nyertese 300 ezer forint pénzjutalmat kap.
A kutatónő tizennyolc egyetem díszdoktora, valamint tíz akadémia tagja.
Kimagasló tudományos eredményt elérő, a Szegedi Tudományegyetemhez (SZTE) kötődő nőknek állítanak emléket a szegedi füvészkertben. A terveket az első hazai női Nobel-díjas, Karikó Katalin jelenlétében mutatták be.
A Nobel-díjas kutatónő által alapított JATE-Díjat mostantól a szegedi egyetem oktató-kutatói és hallgatói is elnyerhetik kiemelkedő eredményeikért.
Munkássága tiszteletére az egyetem egy tantermet nevezett el a Nobel-díjas kutatóról.
Befejezték a Nobel-díjas Karikó Katalin és Szent-Györgyi Albert hatalmas portréját, amely egy 17 emeletes újszegedi toronyház falára került fel.
Mielőtt bárki rohanna a boltba, hogy legó Karikó Katalin vagy Krausz Ferenc kerüljön a karácsonyfa alá, eláruljuk, hogy a nem hétköznapi ötlet csak képen létezik, amelyet mesterséges intelligencia segítségével készítettek.
A tudományos élet legrangosabb nemzetközi kitüntetését a díjazottaknak XVI. Károly Gusztáv svéd király adta át a stockholmi hangversenyteremben rendezett ceremónián.
Megtartotta Nobel-előadását Stockholmban Karikó Katalin biokémikus, kutatóbiológus, aki az amerikai Drew Weissmannal megosztva veheti át idén az orvosi-élettani Nobel-díjat az mRNS-alapú vakcinák kifejlesztését megalapozó felfedezéseiért.
Karikó Katalint a National Inventors Hall of Fame tagjává avatták Washingtonban.
Így tisztelegnének a két Nobel-díjas tudós előtt.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.