Mi a különbség a javító és a pótló érettségi vizsga között?
A kettő nem ugyan az, mutatjuk is, hogy miért.
A kettő nem ugyan az, mutatjuk is, hogy miért.
Még csak az első érettségi vizsganapon vannak túl a diákok, de már felmerült a kérdés, hogy mikor lehet pótérettségire menni. Mutatjuk, mit kell tudni a javító és a pótló érettségikről.
Van már érettségi bizonyítványotok, de újra vizsgáznátok? Összegyűjtöttük, mit érdemes tudnotok a májusi-júniusi vizsgaidőszakról.
Van már érettségi bizonyítványotok, de újra vizsgáznátok? Összegyűjtöttük, mit érdemes tudnotok az őszi vizsgaidőszakról.
Hamarosan mindenki megtudja, hogyan sikerült az írásbeli érettségi - aztán jön a szóbeli. Ha nem úgy sikerült a vizsga, ahogy terveztétek, még javíthattok.
Olvasónk arra volt kíváncsi, hogy mi a teendő, ha nem elégedett az érettségi vizsgájának eredményével.
Október 16-án a nemzetiségi nyelvi és irodalmi írásbelikkel elkezdődik a 2020-as őszi érettségi szezon. Éppen ezért fontos tisztáznunk, hogy mi történik olyankor, ha nem mentek el az előrehozott érettségi vizsgára, vagy ha elmentek, de valamiért nem tudjátok befejezni azt, illetve ha nem sikerül teljesítenetek a követelményeket.
Előfordulhat, hogy valakinek nem sikerül az érettségi és olyan eset is lehet, amikor elkezditek az érettségi vizsgákat, de valamilyen okból nem tudjátok befejezni. Megnéztük, hogy mi a teendő ezekben az esetekben.
Mi történik, ha megbuktok valamelyik tárgyból az érettségin? Muszáj megismételni a vizsgát, vagy választhattok másik tárgyat helyette? Azokból a tárgyakból is újra kell vizsgázni, amelyek sikerültek? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Mi a pótló, illetve a javító érettségi vizsga, hányszor próbálkozhattok ingyenesen, és mennyit kell fizetni utána? Itt vannak a tudnivalók.
Az őszi érettségi vizsgaidőszakban rendes, szintemelő, kiegészítő, ismétlő, pótló és javító vizsgára lehetett jelentkezni. Legtöbben idén is szintemelő vagy javító vizsgára jelentkeztek. De mi történik akkor, ha egy kötelező érettségi tantárgyból nem szereztétek meg az érettségiteket? Itt vannak a szabályok.
A nyári táborok ára idén tovább emelkedett, hiszen átlagosan egy napközis tábor egy hétre, közel 70 ezer forintba kerül. Összegyűjtöttük az ennél olcsóbb budapesti és Pest megyei lehetőségeket.