Hitelt vesznek fel a magyar családok az iskolakezdés miatt
Jellemzően 50-150 ezer forint közötti összeget, amiből a szükséges tanszerek és ruházat beszerzését finanszírozzák.
Jellemzően 50-150 ezer forint közötti összeget, amiből a szükséges tanszerek és ruházat beszerzését finanszírozzák.
Márciusban még arról volt szó, hogy a Diákhitel Központ 2020. december 31-ig függeszti fel a hallgatói hitelek törlesztését, most úgy döntöttek, jövő nyárig kitolják a moratóriumot.
Már az állami informatikusképzésen tanulók is igényelhetik a Diákhitel Pluszt. A kamatmentes kölcsön lehetőségével pár nap alatt több százan éltek - tájékoztatta Magyar Péter, a Diákhitel Központ vezérigazgatója az MTI-t.
A szakképzésben és a felnőttképzésben igényelhető hitelről Tállai András, a Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkára tájékoztatta az MTI-t.
Diákhitelből fizetnétek az egyetemi tandíjatokat, vagy a szabadfelhasználású Diákhitel1-el pótolnátok ki a havi kiadásaitokat? Ha a diákhitel folyósításának első időpontjában szeretnétek megkapni a kölcsönt, akkor az igénylés határidejét már most érdemes megjegyeznetek.
Augusztus 15-étől havi 70 ezer forintról 150 ezer forintra emelkedett a felsőoktatási hallgatóknak biztosított szabad felhasználású, kedvező kamatozású Diákhitel1 összege. Az új lehetőséggel már két nap alatt több százan éltek - közölte Magyar Péter, a Diákhitel Központ vezérigazgatója hétfőn az MTI-vel.
Régi igényük válik valóra a hallgatóknak a következő szemesztertől, ugyanis a kormány több mint duplájára növeli a Diákhitel1-et. Így már egy tanévben akár másfél millió forint segítséghez is juthatnak a diákok.
Hoppon maradtak azok a diákok, akik úgy igényelték az új, Diáhkitel Pluszt, hogy előtte már folyósították számukra a nyelvtanulási diákhitelt is.
Anonim adakozók fizették ki a hitelüket, a hírről pedig egy konferenciahíváson keresztül értesültek.
A Diákhitel Központ a hatályba lépett kormányrendelet szerint törlesztési moratóriumot hirdetett az összesen tartozásra, minden ügyfelének 2020. december 31-ig.
A Diákhitel Központ Zrt. szerdán reggel nyilatkozta az MTI-nek, hogy tavaly már minden negyedik önköltséges hallgató élt a kamatmentes Diákhitel2 lehetőségével.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke szerint az 50 milliárd forintos hitelből az oktatási infrastruktúra fejlesztése helyett inkább a pályakezdő pedagógusok lakhatását kellene támogatni.
Impozáns homlokzat erősen századfordulós karakterelemekkel esetleg monumentális és minimalista – kíváncsiak vagyunk arra, hogy szerintetek melyik nagyobb egyetemnek van Magyarországon a legszebb épülete.