#gyakornoki_munka

Felsőoktatás Székács Linda

Tandíjak, kollégium, új gardrób az egyetemre? Mutatjuk, miből finanszírozhatjátok ezeket, és még hitelt sem kell felvennetek

A tanévkezdés mindenki számára magas kiadásokkal jár, legfőképp az egyetemistáknak, akiknek a többsége más városba költözik, gyakran drága laptopot vagy tabletet kell vennie, bizonyos esetekben pedig magas tandíjakat is fizetni. Összeszedtük, milyen lehetőségeitek vannak ezek finanszírozására.

Pályakezdés Székács Linda

A gyakornok az új rabszolga? Fizetetlen munkákba ragadnak bele az egyetemisták

Bár már a szakképesítést nem igénylő diákmunkákért is 1400-1600 forintos órabéreket kínálnak, még mindig előfordul, hogy a diploma megszerzéséhez szükséges kötelező szakmai gyakorlatért nem fizetnek a cégek. Többnyire ingyen dolgoznak a jogász- és HR-gyakornok, de a médiacégeknél sem ritka, hogy egy fillért sem kapnak a munkájukért a hallgatók. Holott sok esetben lenne pénz a fizetésükre.

Pályakezdés Eduline

Így dolgozhattok egyetem mellett – három tipp az álommelóhoz

A Diplomás Pályakövetési Rendszer (DPR) 2018-as, legfrissebb adatai szerint az alapszakos hallgatók több mint fele, az osztatlan képzésben részt vevők 38 százaléka, a mesterszakosoknál pedig tízből hét diák vállal munkát a tanulmányai mellett - sokan állandó, határozatlan jelleggel dolgozik.

Felsőoktatás Eduline

Négy dolog, amit fontos tudni, ha gyakornoki munkát kerestek

Az egyetemen kötelező a szakmai gyakorlat és kreditek járnak a gyakornokságért? Mielőtt belekezdenétek érdemes jól átgondolni és megtervezni, hogy a gyakornokként eltöltött idő ne egyenesen a kukában landoljon. Most összegyűjtöttünk négy dolgot, amit érdemes átgondolni, mielőtt aláírjátok a szerződést.

Felnőttképzés Eduline

Ezeket érdemes megfogadni: 10 hasznos tanács, ha munkát vállaltok diákként

Kevés diák van tisztában a jogaival - legalábbis a felmérések és a tapasztalatok ezt mutatják. "Nem tudják például, hogy mennyi pihenőidő jár nekik, hogyan kell adózniuk, mennyi a minimális fizetés, vagy éppen azt, hogy miért lehet érdemes diákszövetkezeten keresztül munkát vállalniuk" - mondta Juhász Csongor, a Prohuman ügyvezető igazgatója. 10 tanács következik, amelyből kiderül, hogy mire kell leginkább figyelnetek akkor, ha munkát vállalnak.

Felnőttképzés Eduline

Akkora a munkaerőhiány, hogy vezető pozícióba is hívnak már diákokat

A nyári szünet nemcsak a diákoknak jelent kellemes és hasznos időszakot, a munkáltatók is komoly előnyt élveznek: még több diákot alkalmazhatnak különböző munkakörökbe a szezonban. Ez az előny azonban nem kevés pluszt jelenhet számukra, ugyanis hatalmas munkaerőhiánnyal számolnak jelenleg, amit a nyári szünetben jócskán tudnak mérsékelni.

Felnőttképzés Eduline

Ez a legjobb állások előszobája: miért érdemes gyakornoki munkát vállalni?

A leghatékonyabb "pályaorientációs" eszköz, a tapasztalatszerzés és a kapcsolatépítés legjobb módja, belépő a munkaerőpiacra - többek között így jellemezték a gyakornoki munkát egyetemisták az Eduline-nak. Sokuk szerint nem szabad beérni a párhetes, kötelező szakmai gyakorlattal, érdemes hosszabb ideig gyakornokoskodni. Azt is elárulták, miért.

Felsőoktatás Eduline

"Diákként nem is olyan nehéz szerethető és nem leterhelő munkát találni"

Miért dönt úgy egy egyetemista, hogy nemcsak a tanítási szünetekben, hanem a szorgalmi időszakban is dolgozik? Hogyan lehet az alkalmi és a fix munkát beilleszteni az egyetemi előadások és szemináriumok közé? Hogyan lesz egy diákmunkásból gyakornok, és a gyakornokból főállású munkatárs? Hat jelenlegi és volt diákmunkás mesélt tapasztalatairól.

Felsőoktatás Eduline

Tapasztalat, rugalmasság, pénz: eláruljuk, miért jó egyetemistaként dolgozni

Gyorséttermekben, nagyáruházakban, üzemekben, üzletekben, szórakozóhelyeken, hotelekben, kisebb-nagyobb cégeknél - ezekben a napokban is több tízezer diák dolgozik ilyen munkahelyeken, a nyári hónapokban pedig még több középiskolás, egyetemista és főiskolás vállal munkát. De milyen feladatkörök és gyakornoki programok közül válogathatnak, és hogyan illeszthetik be munkahelyi feladataikat a mindennapjaikba? Már most eláruljuk: távolról sem lehetetlen tanulás mellett dolgozni.