Újabb előrelépés: a BME után bértárgyalásra hívták az ELTE delegációját is
A szakszervezeti bizottság szeptember 20-án 12:30-ra a Honvéd utca 13-15. elé várja az "állami felsőoktatás maradékát támogatókat."
A szakszervezeti bizottság szeptember 20-án 12:30-ra a Honvéd utca 13-15. elé várja az "állami felsőoktatás maradékát támogatókat."
A kérdés már csak az, mikor előznek be a Szlovákok is.
Az ELTE, a BME és a Zeneakadémia munkatársai április 11-én a Kulturális és Innovációs Minisztériumhoz vonultak, hogy megmutassák a fenntartónak, hányan is támogatják a dolgozók bérrendezéssel kapcsolatos követeléseit. Az akció sikeres volt, hiszen hosszas huzavona után végre elindultak a tárgyalások.
Márciusban átlagosan 20 százalékos fizetésemelést kellett volna kapnia az iskolai védőnőknek is, de a többség mégis kimaradt belőle.
Gyakori, hogy az állami egyetemeken oktatók másod-, esetleg harmadállást is vállalnak, és hétvégén is dolgoznak.
A legrosszabbul kereső tanársegédek és tanárok fizetése átlagosan 42 százalékkal emelkedik a Szegedi Tudományegyetemen, így már annyit keresnek, mint egy középiskolai tanár.
Várhatóan mintegy 8-9 százalékkal emelkednek átlagosan a fizetések 2024-ben. Van olyan hely, ahol 17,6 százalékos a béremelés, de akad arra is példa, ahol az alkalmazottak ugyanannyit keresnek idén is, mint tavaly.
Az óvodai NOKS-os és technikai dolgozók kimaradtak a béremelésből, pedig az óvodapedagógus-hiány miatt ők is aktív részesei a napi tevékenységnek. Arról nem is beszélve, hogy egy óvodai kezdő NOKS-dolgozó annyit keres, mint egy nyugdíj előtt álló.
Van, aki évek óta nem kapott béremelést, 4300 forint bruttó a díja.
Az életkor és a pályán eltöltött évek már kevésbé játszanak szerepet, alig van különbség a pályakezdő és a több éve tanító kollégák alapilletménye között.
Nem tartoznak az új státusztörvény alá, ezért a béremelésre sem jogosultak.
A Klebelsberg Központ szerint a pedagógusok átlagosan többet kaptak, mint a fokozatonként előre meghatározott minimum.
Impozáns homlokzat erősen századfordulós karakterelemekkel esetleg monumentális és minimalista – kíváncsiak vagyunk arra, hogy szerintetek melyik nagyobb egyetemnek van Magyarországon a legszebb épülete.