Ennyi pénz jut az egyetemeknek és főiskoláknak 2015-ben
143 milliárd forintos állami támogatást kapnak 2015-ben az egyetemek és főiskolák - derül ki a jövő évi költségvetésről szóló törvényjavaslatból.
143 milliárd forintos állami támogatást kapnak 2015-ben az egyetemek és főiskolák - derül ki a jövő évi költségvetésről szóló törvényjavaslatból.
Mintegy 524 milliárd forintos támogatást kap 2015-ben a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik), amely emellett 12 milliárd forintnyi bevétellel számolhat a csütörtökön benyújtott jövő évi központi költségvetés értelmében.
A rendkívüli kormányzati intézkedések terhére 50 millió forintot csoportosít át a kabinet az Andrássy Gyula Budapesti...
Csökkent a felsőoktatás költségvetési kiadásának GDP-hez viszonyított aránya 2012-13-ban a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) Nemzetközi Felsőoktatási Kutatóközpontjának stratégiai helyzetértékelése szerint. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) az MTI kérdésére a tanulmányban foglaltakra úgy reagált: a felsőoktatási intézmények összesen 480-490 milliárd forintból gazdálkodtak a 2013-as évben, ez a GPD 1,5-1,6 százaléka.
„A következő kormány a fiatalok egészségét, oktatását elsőrangú, ha úgy tetszik, klebelsbergi fontosságú kérdésnek...
Még mindig nem kapta meg a minisztériumi gyorssegélyt a Magyar Képzőművészeti Egyetem - írja a 444.hu.
A 2013/14-es tanévre összesen alig több, mint húszezer diák iratkozott be a Pécsi Tudományegyetemen: két évvel...
Jövőre 170-180 milliárd forint állami támogatásra van szükség a felsőoktatásban - mondta az Emberi Erőforrások...
A költségvetésben 181 milliárd forint van a felsőoktatásra, a baj az, hogy ebből 58 milliárdot a lyukak foltozására...
Az üzleti szektor is támogatja a Magyar Rektori Konferencia (MRK) követelését, hogy a kormány ne vonjon el több pénzt...
Összevitatkozott a felsőoktatás állami támogatásán Halász János, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti...
Minden tizedik dolgozóját elbocsátja a Nyíregyházi Főiskola – tudta meg az eduline. Az intézmény állami támogatása öt év alatt felére csökkent, ezért a létszámleépítés mellett további takarékossági intézkedésekre kényszerülnek: a kevés jelentkezőt vonzó szakok közül többet már az idei felvételin sem hirdettek meg, a szerkezeti átalakításokról pedig a tanév végéig döntenek.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.