Friss felmérés: kiderült, mitől tartanak legjobban a magyar fiatalok
Az Eurobarométer többek között kitért a fiatalok országhoz és a nemzethez való kötődésére is, és arra, hogy mitől tartanak a leginkább.
Az Eurobarométer többek között kitért a fiatalok országhoz és a nemzethez való kötődésére is, és arra, hogy mitől tartanak a leginkább.
Ebben is jócskán az uniós átlag alatt vagyunk.
Bár a 2019-es adatokhoz képest javultak az eredmények, és többen felismerik a diszkriminációt, a magyarok még mindig elutasítóbbak, mint az EU27-es átlag.
Az Európai Unióban a kis-és középvállalkozásokat súlyosan érinti a szakképzett munkaerő hiánya - derült ki az Európai Bizottság által közzétett Eurobarométer-felmérésből.
Míg az Európai Unióban inkább a diákokat motiválni képes tanárokra van szükség, addig Magyarországon még mindig a tanárok tantárgyi tudása a legfontosabb szempont - derül ki az Eurobarometer jelentéséből.
A legtöbb, mintegy 48,3 órás munkahétre számítanak a svájci üzleti szakok hallgatói, a legkevesebb, évi 9.332 eurós fizetést képzelnek el maguknak első munkahelyükön a romániai hasonló diákok, a magyar hallgatók pedig a végzésük után az európaiakkal azonos módon 4,2 hónapos kivárási időt tartanak reálisnak - áll a Graduate Barometer 2009 nevet viselő felmérésben, melyben 22 európai ország 196 ezer hallgatóját kérdezték meg. A felmérés a műszaki és az üzleti képzési területre kiterjedően hozta nyilvánosságra kutatási eredményeit - tájékoztatta a berlini székhelyű Trendence Intézet az Edupresst.
A korábbi díjszabáshoz képest ismét körülbelül 5-6 ezer forinttal drágultak, így egy-kétszáz forint híján elérik, vagy már meg is haladták a 60 ezer forintot a középszintű, azaz B2-es komplex nyelvvizsgák árai a magyarországi nyelvvizsgaközpontok többségénél.