Elkezdődött a dolgozók átvilágítása az egyházi fenntartású gyermekvédelmi intézményekben
Egyelőre nem tudni olyan személyről, aki távozott volna a pozíciójából.
Egyelőre nem tudni olyan személyről, aki távozott volna a pozíciójából.
Volt, ahol már a szülőket is értesítették a várható ellenőrzésről.
A már állományban lévők közül, aki nem megy át a vizsgálaton, azt elküldenék.
Már korábban több száz gyerekvédelmi szakember távozott a rendszerből a kifogástalan életvitelről szóló adatlap kötelező kitöltése miatt, most viszont akár perre is vihetik a jogszabályt, ami az adatlap kitöltését és a rendőri vizsgálatokat tartalmazza.
Van, ahol a tyúkólat is átvizsgálták „sátánista jelképeket” kutatva, de a legtöbb esetben a szomszédokat faggatták és házkutatást tartottak.
Kormányhivatali dolgozók mérték meg a katolikus iskola és a Líra könyvesbolt közti távolságot.
Nyár vége óta bekeményített a fogyasztóvédelem. Azóta intenzíven ellenőrzik, hogy a könyvesboltok betartják-e a kormány által gyermekvédelmi törvényekre vonatkozó rendelkezéseket.
Egy friss jogszabálytervezet szerint a munkáltató akár a tanárok privát laptopjaiba is belenézhet.
Mutatjuk, milyen feladatok várnak rátok a 2018-as felvételi jelentkezési határideje után.
Jövőre várhatóan 2438 oktatási intézmény-, tagintézmény-, illetve intézményegység-vezető és 1950 oktatási intézmény országos pedagógiai-szakmai ellenőrzése történik meg - tette közzé honlapján csütörtökön az Oktatási Hivatal.
Ellenőrzése során egyetlen olyan egyházi iskolát talált az Oktatási Hivatal (OH), amely nem követett el szabálysértést, vagyis betartotta az egyenlő bánásmód elvét és megfelelő színvonalú oktatást végzett. A még Hiller István oktatási minisztersége alatt megkezdett hatósági ellenőrzés során 15 egyházi intézményt vizsgáltak, így három katolikus, hat református és további hat egyházi iskolát.
Több középiskolában azonos pontszám esetében az ábécésorrend alapján döntötték el, hogy ki jut be az adott intézménybe, miközben az iskolák 15 százalékában az intézményi felvételi tájékoztató nem tartalmazta a felvételi követelményeket - írja az Oktatási Hivatal (OH) jelentése alapján a Magyar Nemzet. A 2009. november 2. és 2010. április 30. között vizsgált iskolák csaknem hetven százaléka követett el valamilyen szabálytalanságot a középfokú felvételi során.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.