Az alapítványi egyetemek is fix áron kaphatják áprilistól az áramot
Az állami és az alapítványi egyetemek is fix áron kaphatják az áramot – ezt közölte az Energiaügyi Minisztérium hétfőn késő este.
Az állami és az alapítványi egyetemek is fix áron kaphatják az áramot – ezt közölte az Energiaügyi Minisztérium hétfőn késő este.
Több egyetemen teljesen átírták a vizsgaidőszak rendjét az elszállt rezsiköltségek miatt: van, ahol három hétre lezárják az oktatási épületek nagy részét, így csak minden ötödik tantermet lehet majd használni vizsgáztatásra, máshol úgy döntöttek, hogy az egyébként is fűtött gyakorlóiskolákban és kollégiumokban tartják majd meg az írásbeliket és a szóbeliket. Az online oktatástól azonban láthatóan ódzkodnak a felsőoktatási intézmények.
Nem a Semmelweis Egyetem az első, ahol döntöttek az idei fűtési szezonra vonatkozó a spórolási tervekről.
Legalább 20 fok lesz az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetem épületeiben, marad a jelenléti oktatás, de a tanítási szüneteket áthelyezik, több épületet pedig hetekre lezárnak.
Hűvös lesz az állami egyetemek előadótermeiben idén télen, a kormány döntése alapján ugyanis ezek a felsőoktatási intézmények – ide tartozik például az ELTE, a Műegyetem és a közszolgálati egyetem is – maximum 18 fokra fűthetik fel épületeiket. A komoly spórolásra kötelezett egyetemeknek saját „energiamegtakarítási tervet” kellett kidolgozniuk, amelyről még egyeztetnek a minisztériummal. Online oktatást egyelőre sehol nem vezetnek be, de van, ahol arra kérték az oktatókat, hogy „éljenek a távolléti vizsgáztatás lehetőségével”.
Energiamegtakarítási terv készül a Kulturális és Innovációs Minisztériumban és a tárcához tartozó intézményekben, gazdasági társaságokban. Ez azt jelenti, hogy az állami fenntartásban maradt egyetemeken is spórolni kell majd, sőt „energiatakarékossági felelős” is lesz.
Közös felhívást tett közzé a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) rektora és kancellárja. Többek között azt kérik az oktatóktól, hogy az órák végén kapcsolják le a világítást, a töltőket húzzák ki a konnektorból, a szobákat pedig ne hűtsék 25-26 fok alá.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.