"Az elárult generáció" címmel készített dokumentumfilmet a diáktüntetésekről a Telex
Az eseményeket négy főszervező gimnazista szemszögéből követhetjük végig.
Az eseményeket négy főszervező gimnazista szemszögéből követhetjük végig.
A világjárvány idején a Netflix is szeretné támogatni az otthonmaradást, így olyan ingyenes tartalmakat tettek elérhetővé, melyek segítik az otthonmaradók kikapcsolódását.
Egy osztrák rendező készített filmet a két férfi küzdelméről.
A kockás ingesekről készült előzetest már megnézhetitek.
Az Egyesült Államok elé Finnországot állítja példaként Michael Moore.
A Youtube nem csak cuki cicák és óriási pofára esések nézegetésére alkalmas, de akár tanulhattok is az itt megtalálható filmekből. Mutatunk pár videót, amit mindenképp érdemes megnézni a megosztón – és még az angoltudásotokat is fejleszthetitek.
Aki szereti a dokumentumfilmeket, és némi (angol) nyelvtudás birtokában is van, annak kimeríthetetlen forrás lehet az...
Az első diploma megszerzése tetszik-nem tetszik ma már szinte rutinfeladatnak számít. A továbbtanulás egyre inkább a posztgraduális, szakirányú képzések felé tolódik, az egyetemek és főiskolák egyre bővülő választékkal várják a specializálódni készülő diplomásokat. Belőlük pedig egyre több van: ma már minden harmadik diák tervezi, hogy az első diploma után is visszaül az iskolapadba.
Török Ferenc filmrendező diplomafilmjével a Moszkvatérrel azonnal berobbant a köztudatba. A film a 32. Filmszemlén elnyerte a Legjobb első film és a Közönség díját. Az első filmet aztán követte a többi, a Szezon, a Tranzit, és az Overnight a teljesség igénye nélkül. De vajon hogy lesz valakiből filmrendező, és mi tesz jó szakemberré egy filmest? Erről beszélgettünk a rendezővel:
Rózsafa, emlékkönyv, egyedi, kézműves apróság – ilyen, és ehhez hasonló ajándékokkal készülnek az érettségi előtt álló, ballagó diákok az osztályfőnöknek. Vannak olyan iskolák, ahol minden pedagógus kap valami kis apróságot, de arra is akad példa, ahol nem szokás az ajándékozás.