Nemhogy nőtt, inkább csökkent a diplomás magyar fiatalok aránya
Az elmúlt tíz évben jócskán elmaradtunk ez elvárt uniós céltól.
Az elmúlt tíz évben jócskán elmaradtunk ez elvárt uniós céltól.
Bár az egész országot nézve Magyarország nem remekel a diplomások arányában, a fővárosban szerencsére nem ilyen rossz a helyzet. Mutatjuk, hol él a legtöbb diplomás Európában.
Ahol több diplomás lakik, ott magasabb az átlagkereset.
Míg a fővárosi régió kifejezetten jól teljesít, addig Magyarország többi területén jócskán elmarad a fiatal diplomások aránya az uniós átlagtól.
Nógrád megyében a legalacsonyabb, Csongrád-Csanádban a legmagasabb az érettségizett 18 évesek aránya - derül ki a KSH legfrissebb adataiból.
Egyre több diák megy egyetemre Ausztriában, Németországban és Hollandiában. Ehhez képest itthon kilenc év alatt nagyot csökkent a felsőoktatásban tanulók száma.
Magyarországon könnyű elhelyezkedni friss diplomásként, mégis nálunk nőtt a legnagyobbat a korai iskolaelhagyók aránya egy friss oktatási felmérés szerint.
Ahogyan az is, hogy a húszas éveik második felében már kevesebben mennek egyetemre.
Összeségében nőtt a diplomások száma a tavalyi évhez képest az Európai Unióban, de a 2030-ig célként kitűzött számokat nem sikerült tartani.
Tízből négy 25-34 évesnek van diplomája - ez az európai uniós átlag, amelytől Magyarország jócskán lemarad. Az uniós terv 2030-ig a 45 százalékos arány elérése, de ettől nagyon távol áll a magyar oklevelesek száma.
Megjelent az Eurostat legfrissebb felmérése arról, milyen arányban van felsőfokú végzettsége a 25-34 éveseknek - Magyarország ismét meglepő eredményeket produkált.
A friss Eurostat-felmérés nem fest túl jó képet a magyar felsőoktatásról.
Május 5-én kezdődnek a 2025-ös tavaszi érettségi vizsgák a magyar nyelv és irodalom írásbelivel. A tantárgyból a 2020-as új Nemzeti alaptanterv szerint tavaly vizsgáztak először a diákok, így a 2025-ös év lesz a második, amin a korábbiakhoz képest némileg megváltozott feladatlappal találkoznak majd az érettségizők.